X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Listopad, czyli czas opowieści

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2018 11:35
– Jak co roku o tej samej porze roku, gdy jest mrocznie, listopadowo, otwieramy świat pełen ciepła i opowieści – mówiła w "Źródłach" Małgorzata Litwinowicz, zapowiadając 13. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Opowiadania.
Audio
  • Małgorzata Litwinowicz zapowiada Festiwal Sztuki Opowiadania 2018 (Dwójka/Źródła)
Plakat Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Opowiadania 2018
Plakat Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Opowiadania 2018Foto: materiały prasowe

– Tegoroczny festiwal ma hasło "Trakty kultury". Trochę przekorny tytuł wiąże się z figurą opowiadacza, wędrowca, a także z kulturą ludową. Bo to kultura, która sięga do źródeł, ale nie tylko swoich, również cudzych – tłumaczyła Małgorzata Litwinowicz. 

Od Norwegi i Szwecji, przez Belgię, Francję, Ukrainę, Mołdawię, po Kenię, Ghanę czy Kolumbię – w festiwalu biorą udział artyści z krajów całego świata. Prezentują opowieści, mity, baśnie i legendy, adaptacje literackie i historie oparte na osobistych wspomnieniach.

– Chcemy pokazywać świat dynamiczny, niejednorodny, migotliwy. To jest podstawa dla odnajdywania podobieństw między ludźmi z różnych krajów, zrozumienia własnej tożsamości – dodaje Litwinowicz.

Czym jest cykl biograficzny, a czym agrarny? Czy istnieją uniwersalne wzory kultury? Więcej o tym oraz o programie 13. Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Opowiadania w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Źródła

Rozmawiał: Kuba Borysiak

Gość: Małgorzata Litwinowicz (animatorka kultury, kuratorka)

Data emisji: 21.11.2018

Godzina emisji: 15.15

at/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak