X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Carmen Linares, mistrzyni cante jondo

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2018 12:00
- Flamenco tworzą trzy elementy: gitara, śpiew i taniec. Ale ich podstawą musi być miłość do tej muzyki - mówiła w "Źródłach" legendarna śpiewaczka, Carmen Linares.
Audio
  • Carmen Linares opowiada o muzyce flamenco (Dwójka/Źródła)
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: Mariana Aabb/Shutterstock.com

- Muzykę flamenco się dziedziczy. Wzrastamy w niej od urodzenia, zewsząd otoczeni dźwiękami gitary i śpiewem. Flamenco dojrzewa razem z człowiekiem, dlatego teraz śpiewam inaczej, niż gdy byłam młoda - opowiadała legendarna Carmen Linares.

To jedna z najbardziej uznanych wykonawczyń muzyki flamenco. W swoich muzycznych poszukiwaniach łączy tradycyjne andaluzyjskie cante jodno z występami z zespołami kameralnymi i orkiestrami symfonicznymi. Jako pierwsza artystka flamenco wystąpiła w Lincoln Center na zaproszenie Orkiestry Filharmonii Nowojorskiej.

Więcej o twórczości Carmen Linares, o andaluzyjskiej muzyce popularnej i o tym, czym flamenco podbiło światowe estrady i co ma wspólnego z Beatlesami - w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Źródła

Prowadziła: Anna Szewczuk

Gość: Carmen Linares (śpiewaczka, artystka flamenco)

Data emisji: 13.11.2018

Godzina emisji: 15.15

at/gs


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak