X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nowości od Samych Suk i Mehehe

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2018 14:00
- Zamykamy bardzo aktywny rok, a najnowsza płyta Samych Suk i plany mojego duetu z Basią Songin, Mehehe, świetnie to pokazują - mówiła w "Źródłach" Helena Matuszewska. 
Audio
  • Helena Matuszewska opowiada o projektach Mehehe i Same Suki (Dwójka/Źródła)
Okładka płyty Samych Suk Ach, mój Borze i duet Mehehe
Okładka płyty Samych Suk "Ach, mój Borze" i duet MeheheFoto: mat.pras./Mehehe, fot. Bartosz Muracki

- Najnowsza płyta Samych Suk, "Ach, mój Borze", jest dla nas szczególnie ważna, bo idzie w parze z naszym indywidualnym rozwojem. Czerpiemy inspiracje z przeróżnych gatunków, aby śpiewać o tym, co jest nam bliskie - tłumaczyła w audycji artystka.

Album "Ach, mój Borze" ukazał się tej jesieni dzięki wsparciu internautów w akcji crowdfundingowej. - Odwołałyśmy się w tym materiale do twórczości ludowej, do problemów społecznych czy nawet politycznych. To zbiór naszych protestsongów - dodała Matuszewska.

Artystka zdradziła także plany duetu Mehehe, którzy tworzy razem z Barbarą Songin. Zdobywczynie III nagrody w konkursie Nowa Tradycja 2018, docenione za "przemyślaną kreację sceniczną, intymność i baśniowość", zaprezentują niedługo płytę z nowymi kompozycjami. Obie artystki znane są z wielu projektów, np. Sutari, InFidelis czy Kuso. Teksty do swoich utworów zaczerpnęły ze zbiorów Oskara Kolberga i opracowań poruszających tematy zabobonów, demonologii oraz praktyki magii ludowej. 

Inspirują nas zaklęcia ludowe, teksty kupalnockowe, wyliczanki, teksty wieloznaczne i uniwersalne. Staramy się oddawać ich magiczny klimat - zapowiada pierwszy album Mehehe Helena Matuszewska.

Więcej o obu projektach wydawniczych w nagraniu "Źródeł".

***

Tytuł audycji: Źródła

Prowadził: Piotr Kędziorek

Gość: Helena Matuszewska (Mehehe, Same Suki, Sutari, InFidelis)

Data emisji: 6.12.2018

Godzina emisji: 15.15

at

Zobacz więcej na temat: premiera folk Piotr Kędziorek
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak