X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pogotowie kolędnicze – kolęda na telefon

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2018 16:00
Trwają przygotowania do kolejnego Pogotowia kolędniczego w Łodzi. To oryginalna inicjatywa Fundacji "Po staremu" i Teatru Szwalnia, która rozwija się od kilku lat.
Audio
  • "Pogotowie kolędnicze" w Łodzi (Dwójka/Źródła)
Pogotowie kolędnicze w Łodzi
"Pogotowie kolędnicze" w ŁodziFoto: materiały promocyjne

- Łódź jest tak specyficznym miastem, że gdzie się tylko nie obejrzymy za inspiracją, to na tym możemy się zaraz oprzeć. Dużo mamy archiwalnych nagrań sieradzkich, łęczyckich, łowickich. Łódź łączy te wszystkie regiony. Ludzie mają ogromną potrzebę docierania do źródeł, ale nie są tego do końca świadomi. Człowiek ma potrzebę bycia w grupie, śpiewu w grupie i wspólnego radowania się - powiedziała Katarzyna Skręt z Teatru Szwalnia.

- Potrzeba stworzenia "Pogotowia kolędniczego" wzięła się z tego, że każdy może zadzwonić i nas zamówić. Pierwsze kolędowanie było bardzo spontaniczne, zaczęliśmy od spotkań ze znajomymi Teatru Szwalnia i wspólnych potańcówek. To, co sprawdziło się w relacjach między znajomymi, sprawdza się też w relacjach szerszych, między sąsiadami i nie tylko. Najlepiej by było, gdyby ludzie przychodzili na nasze potańcówki, żeby poznać kogoś interesującego, żeby się spotykać i poznawać, a nie tylko po to, żeby nauczyć się tańczyć mazurka w stylu sieradzkim – mówił Przemysław Bogusławski z Fundacji "Po staremu". – Chodzi nam o normalne, międzyludzkie, międzypokoleniowe spotkania.

- Każdy z kolędników wbiera sobie ubranie spontanicznie. Tworząc kolorową gromadę, staramy się z misją wejść do domu i rozweselić jego mieszkańców. Młodzi kolędnicy to miłośnicy tradycji, którzy odwiedzają także swoich sąsiadów, mieszkańców bloków na Łódzkim Polesiu - mówiła Ewa Łukasiewicz.

Fundacja "Po staremu” zaprasza chętnych gospodarzy do składania potrzeb interwencji na muzyczną wizytę okolicznościową, nie tylko kolędę. Można także dołączyć do kolędników poprzez uczestnictwo we wcześniejszych warsztatach grupy kolędniczej i później przyjechać z kolędami pod wskazany adres.

Wizyta w blokowisku z kolędą? Brzmi trochę surrealistycznie, ale to naprawdę się dzieje. Jak to możliwe? Zapraszamy do wysłuchania naszego nagrania.

***


Tytuł audycjiŹródła

Prowadziła: Justyna Piernik

Goście: Ewa Łukasiewicz i Katarzyna Skręt (Teatr Szwalnia), Maria Kaczorowska, Samuel Szatkowski i Przemysław Bogusławski (Fundacja "Po staremu")

Data emisji: 27.12.2018

Godzina emisji: 15.15

gs/at

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak