X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kolędnicy z Trójwsi Beskidzkiej - Trzej Królowie z Jaworzynki

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2019 13:00
W poniedziałkowych "Źródłach" zaprosiliśmy Państwa na noworoczne spotkanie z beskidzkimi kolędnikami.
Audio
  • Trzej Królowie z Jaworzynki. (Dwójka/ Źródła)
Fragment szopki noworocznej.
Fragment szopki noworocznej.Foto: Grzegorz Śledź

- Oracja Trzech Króli jest śpiewana w Jaworzynce z dziada pradziada. To zbiór melodii w jednym wielkim opowiadaniu, w którym zmienia się tempo i temperament. Trzej Królowie chodzili po kolędzie szóstego stycznia i ewentualnie dzień wcześniej - mówiła w "Źródłach" Monika Wałach-Kaczmarzyk, opiekunka grupy kolędniczej. - Odkąd sięgamy pamięcią zawsze chodzili tylko Trzej Królowie, nikt inny nie dołączał do nich.

- Tradycja połazowania jest bardzo mocno osadzona w naszym regionie. Chodzimy z kolędami od szóstego roku życia. Gramy na skrzypcach, altówce, kontrabasie i instrumentach pasterskich. Właściwie gramy cały rok, a okres świąteczny jest kumulacją naszej aktywności - powiedział grający "Melchiora", Łukasz Kukuczka z Koniakowa.

Z okazji 105. rocznicy urodzin Piotra Gana wyemitowaliśmy również archiwalne nagrania kapel i wypowiedzi Piotra Gana z archiwów Polskiego Radia. Posłuchliśmy m.in. Kapeli Józefa Zarasia z Nieznamierowic, Kapeli Antoniego Witkowskiego z Cisowa, Kapeli Daniela Bydlaka z Brzozowej, Kapeli Bronisława Kantora z Ostrowia i Kapeli Bronisława Krakowiaka ze Zbelutki.

Zaprezentowaliśmy także fragment wczorajszego koncertu kolędowego Trebuniów-Tutków ze Studia Koncertowego Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego. 

***

Tytuł audycjiŹródła

Prowadziła: Magdalena Tejchma

Goście: Monika Wałach-Kaczmarzyk (opiekunka grupy kolędniczej), Łukasz Kukuczka z Koniakowa "Melchior”, Kacper Legerski z Jaworzynki "Kacper”, Łukasz Groszek z Jaworzynki "Baltazar”

Data emisji: 7.01.2019

Godzina emisji: 15.15

gs


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak