X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wystawa sztuki ludowej w Kielcach

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2019 18:30
Gościem audycji była Anna Latos-Paryska, kuratorka wystawy "Od sacrum do profanum. Rzeźba i malarstwo w sztuce ludowej" z Muzeum Dialogu Kultur w Kielcach.
Audio
  • Wystawa "Od sacrum do profanum. Rzeźba i malarstwo w sztuce ludowej" - opowiada Anna Latos-Paryska – kuratorka wystawy (Dwójka/Źródła)
Wystawa Od sacrum do profanum. Rzeźba i malarstwo w sztuce ludowej
Wystawa "Od sacrum do profanum. Rzeźba i malarstwo w sztuce ludowej" Foto: ze zbiorów Muzeum Dialogu Kultur w Kielcach

Wystawę ponad 400 prac twórców ludowych z regionu świętokrzyskiego można oglądać w Muzeum Dialogu Kultur w Kielcach. Ekspozycja "Od sacrum do profanum. Rzeźba i malarstwo w sztuce ludowej" prezentuje dorobek prawie 60 artystów ludowych, m.in. Marianny Wiśnios, Tadeusza Żaka, Józefa Piłata i Eugeniusza Brożka.

Wystawa "Od sacrum do profanum. Rzeźba i malarstwo w sztuce ludowej" Wystawa "Od sacrum do profanum. Rzeźba i malarstwo w sztuce ludowej". Foto: ze zbiorów Muzeum Dialogu Kultur w Kielcach.

 - Sztuka ludowa u swego zarania była tylko sztuką religijną, tak było do końca XIX wieku i jeszcze w początkach XX wieku. Sztuka służyła do komunikowania się z Bogiem. Pokazujemy bardzo dużo eksponatów odnoszących się do strefy sacrum: święci kapliczkowi, wizerunki krzyża, ukrzyżowanie, piety – mówiła w "Źródłach" Anna Latos-Paryska, kuratorka wystawy. - Nasza wystawa prowadzi widza dalej, do strefy profanum. Mamy duży wybór dzieł przedstawiających pracujących ludzi, weselników, kolędników i wielu innych. 

Zapraszamy do Kielc.


Wystawa "Od sacrum do profanum. Rzeźba i malarstwo w sztuce ludowej" Wystawa "Od sacrum do profanum. Rzeźba i malarstwo w sztuce ludowej". Foto: ze zbiorów Muzeum Dialogu Kultur w Kielcach.

***

Tytuł audycjiŹródła

Prowadziła: Anna Szotkowska

Gość: Anna Latos-Paryska (kurator wystawy)

Data emisji: 22.01.2019

Godzina emisji: 15.15

gs/at

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak