X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Kolberg po żydowsku" - potańcówka w POLIN

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2019 15:28
- Kiedyś muzykanci bali się mówić, że grali z Żydami. Obowiązywała omerta, czyli zakaz mówienia, co się dzieje we wsi - opowiadał Andrzej Bieńkowski.
Audio
  • "Kolberg po żydowsku" w POLIN (Dwójka/Źródła)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

W "Żródłach" przedstawiliśmy relację z drugiej odsłony koncertowego projektu "Kolberg po żydowsku", która miała miejsce w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie. O swoich poszukiwaniach motywów żydowskich i refleksjach związanych z realizacją projektu opowiadali współorganizatorzy wydarzenia Andrzej Bieńkowski i Kajetan Prochyra oraz muzyk Jacek Hałas. 

- Odsłoniliśmy kolejny puzel tej układanki. Projekt się rozwija i mamy ochotę na więcej. Podobne projekty tworzone są na całym świecie, chcielibyśmy połączyć siły i spotkać się również z ich twórcami - powiedział kurator wydarzenia, Kajetan Prochyra.- Zagrała Kapela rodziny Hałasów z muzyką Żydów aszkenazyjskich. Repertuar ten Jacek Hałas zebrał w czasie swoich licznych podróży po Europie Wschodniej. Słuchaliśmy także kapeli Raraszek, grającej muzykę żydowską z rejonów Krakowskiego, Rzeszowskiego oraz z zapisów Oskara Kolberga.

- Teraz jest łatwiej. Kiedyś muzykanci bali się mówić, że grali z Żydami. Obowiązywała omerta, czyli zakaz mówienia, co się dzieje we wsi - opowiadał Andrzej Bieńkowski. - Kiedyś 30 procent ludności kraju to byli Żydzi! Wieś była świadkiem rzeczy, o których strach mówić, bardzo dużo mieszkańców wsi miało dużo za uszami. Bali się, że będą podpaleni, jeśli zaczną o tym mówić.

Rozmawiała: Justyna Piernik

Goście: Kajetan Prochyra (kurator projektu), Andrzej Bieńkowski (pomysłodawca wydarzenia), Jacek Hałas (muzyk)

Data emisji: 7.03.2019

Godzina emisji: 15.15

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Początek Wielkiego Postu

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2019 09:00
O tym, jak okres ten rozpoczynał się na Podhalu, opowiadał w "Źródłach" Tadeusz Maśniak, muzyk z Kościeliska.
rozwiń zwiń