X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ethniesy - muzyczny powiew wiosny

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2019 10:00
W "Źródłach" zapowiedzieliśmy rozpoczynający się w Bydgoszczy siódmy festiwal Ethniesy. Gościem audycji była Dominika Kiss-Orska, dyrektorka wydarzenia.
Audio
  • Zapowiadamy 7. Festiwal Muzyki Tradycyjnej i Ludowej "Ethniesy" w Bydgoszczy (Źródła/Dwójka)
zdjęcie promocyjne
zdjęcie promocyjneFoto: materiały promocyjne

Organizatorzy Ethniesów już po raz sódmy zapraszają słuchaczy do uczestniczenia w koncertach  spotkaniach wokół muzyki folkowej. Jes to póki co jedna z niewielu okazji do kontaktu z taką twóczością w regionie kujawosko-pomorskim. 

- Zaczynamy wernisażem prac ilustratorki i graficzki Hanny Cieślak, która od lat tworzy plakaty koncertów, okładki płytowe oraz plakaty festiwalu - mówiła w audycji Dominika Kiss-Orska. - Pierwszego dnia na naszej scenie wystąpią takie zespoły jak Kust, Babadag, kakofoNIKT czy Chór WSJO Canto-Cantare. 

Wśród Ethniesowych artystów znajdują się także WoWaKin Trio, Janusz Prusinowski Kompania, Gulaza i Timingeriu czy reaktywowany znany zespół z Rosji 5Nizza. - Koncertom towarzyszą warsztaty, m.in. śpiewacze z Adamem Strugiem, taneczne z Piotrem i Bogumiłą Zgorzelskimi, a także warsztaty rodzinne - zapowiadała Dominika Kiss-Orska. 

Siódmą odsłonę festiwalu zakończy "Mistrze Manole", spektakl stworzony na podstawie rumuńskiej legedny, której bohaterowie budują monastyr, ale żeby się to udało, muszą złożyć w ofierze jedną z kobiet. To filozoficzno-muzyczna inscenizacja słuchowiska Polskiego Radia wyreżyserowanego przez Jacka Hałasa i Dariusza Błaszczyka.

W audycji - oprócz artystów, którzy pojawią się w Bydgoszczy - słuchaliśmy także nowości płytowych od takich muzyków, jak Lucilla Galeazzi, Didier Laloy, Ialma Carlo Rizzo, Maarten Decombel oraz Rodopi Ensemble. 

***

Tytuł audycji: Źródła

Prowadziła: Kuba Borysiak

Data emisji: 13.03.2019

Godzina emisji: 15.15

at

Zobacz więcej na temat: folk
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

7. Festiwal Muzyki Tradycyjnej i Ludowej Ethniesy

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2019 10:30
14-17 marca 2019, na przełomie zimy i wiosny, zapraszamy Was do spotkania z obrzędem, rytuałem, ceremonią. Po raz siódmy dokonamy wspólnie przemiany chłodnego w ciepłe, cichego w głośne, martwego w żywe.
rozwiń zwiń