X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Rubato"- zaskakujący cykl muzyczny w Filharmonii Szczecińskiej

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2019 10:00
"Rubato" nie jest konkursem, jest cyklem i prezentacją wielu tradycji muzycznych świata. Już niedługo usłyszymy koncert finałowy tego sezonu - Marko Marković Brass Band.
Audio
  • "Rubato”- zaskakujący cykl muzyczny w Filharmonii Szczecińskiej (Dwójka/Źródła)
Marko Markovic
Marko Markovic Foto: Grzegorz Śledź

Rubato oznacza przesunięcie w rytmie, czasami niespodziewane i zaskakujące, bardzo często występujące w muzyce ludowej. "Rubato" to również nazwa cyklu prezentacji muzycznych odbywających się w Filharmonii Szczecińskiej.

Dyrektor filharmonii Dorota Serwatak przyznała, że organizatorzy starają się kreować tę przestrzeń na zasadzie sceny otwartej. - Nie jesteśmy osobami do końca oceniającymi, a raczej udostępniamy przestrzeń do pewnego dyskursu. Chcemy prezentować różne zjawiska i czasami przybiera to formę konkursu. Mamy jurorów poruszających się sprawnie po różnych światach muzycznych i starających się znaleźć prawdę muzyczną w zaprezentowanych dziełach. Jedynymi wyznacznikami, poza przysłowiową prawdą, są jakość i talent – mówiła w "Źródłach".

Marko Marković to jeden z najpopularniejszych bałkańskich trębaczy i wokalistów. 7 maja przyjeżdża do Szczecina ze swoją nową orkiestrą na koncert finałowy cyklu "Rubato". Jest synem Bobana Markovića, lidera orkiestry dętej Boban Marković Orkestar, wykonującej muzykę określaną jako Balkan Brass. 

Zapraszamy do odsłuchania audycji i na majowy koncert.

***

Tytuł audycjiŹródła

Prowadziła:  Magdalena Tejchma

Gość: Dorota Serwa (dyrektor Filharminii Szczecińskiej)

Data emisji: 16.04.2019

gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Filharmonia Szczecińska w nowej siedzibie

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2014 13:00
- Jeśli chodzi o warunki, to na pewno jest rewolucja. Pod względem estetycznym projektanci również zadbali o każdy detal - mówiła w Dwójce Dorota Serwa, dyrektor Filharmonii Szczecińskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Filharmonia Szczecińska. Historia białej piękności

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2016 13:50
W dzień przypomina lodowy pałac, nocą - lampion. O tym, jak powstawał najsłynniejszy budynek Europy roku 2015, opowiada album "4dimensionHarmony".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maestro Jerzy Maksymiuk w Filharmonii Szczecińskiej. Transmisja

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2018 17:45
Znakomity dyrygent poprowadzi koncert w ramach projektu "100 na 100. Muzyczne dekady wolności", który uczcić ma stulecie odzyskania niepodległości.
rozwiń zwiń