Pieśni Przejścia i ocean czasu z Olgą Kozieł

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2019 11:00
Gościem audycji była wokalistka zespołu Lumpeks, zdobywcy Grand Prix tegorocznego Konkursu Muzyki Folkowej "Nowa Tradycja", ale zaangażowana także w inne projekty.
Audio
  • Spotkanie ze śpiewaczką Olgą Kozieł o projekcie Pieśni Przejścia i Wołyniu
Olga Kozieł z zespołu Lumpeks
Olga Kozieł z zespołu LumpeksFoto: Grzegorz Śledź

Nasz gość zaprosił na koncert zespołu "Wołyń w pieśniach" i powiedział o cyklu warsztatów i koncertów Pieśni Przejścia, realizowanym przez Teatr CHOREA, w ramach Programu "EtnoPolska 2019", organizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

W ramach spotkań warsztatowo-koncertowych, prowadzonych od połowy września do końca października 2019 roku, troje artystów: Olga Kozieł, Paweł Grochocki i Paweł Odorowicz zapraszają do refleksji nad czasem, odchodzeniem i pożegnaniem. Warsztaty i koncerty odbędą się w Grabowie, Wincentowie, Zapolicach, Osjakowie, Żelazowicach, Opocznie, Wieruszowie, Ozorkowie i Łasku. Zarówno udział w warsztatach, jak i wstęp na koncerty jest bezpłatny.

Projekt Pieśni Przejścia tworzy troje laureatów Grand Prix Festiwalu "Nowa Tradycja" - ludzi, dla których tradycja oznacza wspólnotę i szacunek jednostki, teraźniejszość i historię. Przeszłość i przyszłość - tu i teraz. Troje ludzi, którzy chcą się podzielić swoją wiedzą, intymnością i wrażliwością. Troje ludzi, którzy wspólnie z uczestnikami warsztatów i koncertów, chcą przypomnieć, wzmocnić i ożywić wartość, którą określamy słowem "pożegnanie".

***

Tytuł audycjiŹródła

Prowadził: Piotr Kędziorek

Gość: Olga Kozieł (śpiewaczka Lumpeksu, Pieśni Przejścia)

Data: 20.09.2019

Godzina emisji: 15.15

at/mat. pras.

  

Czytaj także

Żywieckie fascynacje Brygidy Sordyl

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2019 16:00
- Kontakt z muzyką tradycyjną pozwolił mi połączyć dwie pasje. Finalnie wybrałam dom i kulturę ludową Beskidu Żywieckiego - mówiła w "Źródłach" Brygida Sordyl, z wykształcenia altowiolistka, z zamiłowania góralska śpiewaczka i badaczka tradycji wokalnej regionu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jan Rafalski z Jagodnego i jego rodzinna wytwórnia dłubanek

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2019 16:00
- Ojciec był stolarzem, a gdy roboty było mało, zaczął robić skrzypce, bo na to był zbyt. Ja zacząłem grać na skrzypcach, żeby lepiej się sprzedawały - mówił w archiwalnym nagraniu skrzypek z lutniczej rodziny Rafalskich z Gadki, przed II wojną światową znanej z wytwórstwa wiejskich dłubanych skrzypiec. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Muzyka Pogranicza według Urszuli Andruszkiewicz

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2019 14:29
Bohaterką audycji była suwalska śpiewaczka, członkini zespołu Pogranicze, laureatka tegorocznego festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu oraz V Turnieju Muzyków Prawdziwych w Szczecinie.
rozwiń zwiń