X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Co nam daje sztuka opowiadania?

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2019 09:05
Odpowiedzi na to pytanie od lat udzielają organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Opowiadania. Jego tegoroczna odsłona potrwa do 1 grudnia.
Audio
  • O Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Opowiadania (Dwójka/Źródła)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com/HeungSoon

Plakat 14. Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Opowiadania 2019. Plakat 14. Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Opowiadania 2019.

Czternasty już festiwal odbywa się pod hasłem "Handmade: ściegi pamięci". To cykl 23 spektakli pokazywanych w w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego, Centrum Sztuki Współczesnej, DK Śródmieście i Domu Spotkań z Historią w Warszawie. O swojej propozycji "Ballady ręcznie plecione" opowiedzieli w audycji Magda Lena Górska i Serge Tamas. 

 - Bardzo dumna jestem z ciągłości festiwalu. Cieszy mnie bardzo również to, że pojawiają się na nim przeróżne języki: angielski, francuski, perski - mówiła w audycji Magda Lena Górska.

Magda Lena Górska - pieśniarka i opowiadaczka. Mieszka we Francji, gdzie rozwija z powodzeniem swoją ścieżkę artystyczną. Współzałożycielka fundacji SlaviCarib, działającej na terenie całej Francji. Brała udział w wielu międzynarodowych festiwalach opowiadania – m.in. we Francji, w Armenii, Kanadzie, Burkina Faso i wielu krajach europejskich. Zajmuje się rozwijaniem teorii i praktyki przekładu międzykulturowego – translacji artystycznej.

Serge Tamas - gitarzysta pochodzący z Gwadelupy, występujący zarówno na scenach muzycznych, jak i na festiwalach sztuki opowiadania.

Co w programie festiwalu? Zapraszamy do odsłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Źródła 

Prowadził: Kuba Borysiak

Gość: Magda Lena Górska i Serge Tamas (Międzynarodowy Festiwal Sztuki Opowiadania)

Data emisji: 27.11.2019

Godzina emisji: 15.15

at/gs


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sztuka opowiadania: drzwi do świata dialogu

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2018 16:03
- Forma opowiadania to rozmowa i jednocześnie nauka. Jest szczególnie ważna dzisiaj, w rzeczywistości prymatu ekranu - mówiły w "Źródłach" Magda Lena Górska i Marie Prete, uczestniczki 13. Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Opowiadania w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Strzały z bata i inne barwne zwyczaje kolędnicze

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2019 15:00
We wtorkowych "Źródłach" spotkaliśmy się z artystami, którzy w niezwykle wyrazisty sposób podtrzymują w Polsce tradycję kolędowania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Siła męskiego głosu

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2019 09:00
- Kościół i zwyczaje pogrzebowe przyczyniły się do tego, że mężczyźni nie wstydzą się śpiewać - mówił Witold Kuczyński, lider zespołu Carniacy. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spotkanie z mistrzami z Radomskiego i Stefanem Maziarczykiem

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2019 06:00
- Muzyka ludowa to nigdy nie zginie, była, jest i będzie - mówił w audycji w archiwalnej rozmowie nieodżałowany muzyk Piotr Gaca. 
rozwiń zwiń