Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera trwa

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2020 09:00
Festiwal Warszawa Singera ukazuje kulturę żydowską w szerokim kontekście kultury polskiej i światowej. To święto muzyki, teatru, literatury i sztuk wizualnych, które odbywa się nieprzerwanie od 2004 roku - tegoroczna edycja potrwa aż do 30 sierpnia.
Audio
  • O Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera i nie tylko (Dwójka/Źródła)
Plakat wydarzenia
Plakat wydarzeniaFoto: mat. promocyjne

To już siedemnasty raz - wiele warsztatów, filmy, koncerty w sieci i na żywo. Jutro o godz. 19 w Teatrze Kwadrat zagra zespół Kroke, a dzisiaj w tym samym teatrze o godz. 20 rozpocznie się koncert "Zapomniane melodie" – zagra Warszawskie Combo Taneczne i Zdzisław Kwapiński. 

Do tego w cyklu “Zapomniani kazimierscy laureaci” - pojawił się Tomasz Skupień, o swoich doświadczeniach z muzyką tradycyjną opowiedziała Anna Trebunia, laureatka głównej nagrody Konkursu Instrumentalistów Żywieckiego Serca za grę na złóbcokach. O wystawach i imprezach zakopiańskich czyli festiwalu bez festiwalu opowiadała Joanna Staszak. Na koniec przypomnieliśmy projekt Zbigniewa Namysłowskiego z góralami.

***

Tytuł audycji: Źródła 

Prowadziła: Maria Baliszewska

Data emisji: 25.08.2020

Godzina emisji: 15.15


gs

Czytaj także

Cześć tobie, mistrzu!

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2019 16:00
"Niech pieśń twa płonie, niech budzi serca po wieczysty czas, któż dziś twą lutnie pochwyci w dłonie, kto twoim laurem otoczy skronie i z twoją pieśnią stanie wśród nas?"
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ród Gąsieniców-Giewontów na Podhalu

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2020 08:00
Głównym tematem magazynu "Źródła" był podhalański ród Gąsieniców-Giewontów - porozmawialiśmy z Agnieszką Gąsienicą-Giewont o historii rodziny i jej najważniejszych przedstawicielach muzycznych.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Mirosław Nalaskowski i muzyczne tradycje Suwalszczyzny

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2020 07:00
W magazynie "Źródła" spotkaliśmy się z muzyką tradycyjną Suwalszczyzny. Naszym gościem był Mirosław Nalaskowski - wielka i uznana postać tego regionu, laureat nagrody im. Oskara Kolberga, instruktor i opiekun wielu zespołów pięciu subregionów Suwalszczyzny.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Herrnhuci zapomniani

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2020 07:30
- Nazywali siebie braćmi i siostrami, uczyli się i mieszkali w osobnych domach dla kobiet i mężczyzn. Dopiero po ślubie para zamieszkiwała razem. Było to bardzo odmienne od reszty społeczeństwa – opowiadała w "Źródłach" dr Elżbieta Oficjalska o nieznanej ewangelickiej wspólnocie kościelnej Górnego Śląska i wystawie w Muzeum Wsi Opolskiej.
rozwiń zwiń