Wielkanocne kolędowanie z Rodziną Brodów

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2021 14:00
Kolędy, radosne, życzące pieśni obwieszczające dobrą nowiną kojarzą nam się głównie z Bożym Narodzeniem i Nowym Rokiem. Dobrze jest pamiętać, że towarzyszą także Świętom Wielkanocnym! Po ten pełen energii, żywiołowy i porywający repertuar opowiadający o nowym cyklu życia w specjalnym koncercie wielkanocnym sięgnął Joszko Broda z zespołem Rodzina Brodów. 
Na koncert kolęd wielkanocnych Joszka Brody i zespołu Rodzina Brodów zapraszamy 5 kwietnia, w Poniedziałek Wielkanocny.
Na koncert kolęd wielkanocnych Joszka Brody i zespołu Rodzina Brodów zapraszamy 5 kwietnia, w Poniedziałek Wielkanocny.Foto: mat.pras.

Joszko Broda: Oddajemy Polakom kolędy wielkanocne
RCKL - koncert wielkanocnny - Joszko Broda - 600.jpg

Kolędy wielkanocne to coś, co trzeba przypomnieć i opowiedzieć językiem zrozumiałym i nowoczesnym. A że nowy rok życia zaczyna się właśnie wiosną, to ożywienie przyrody, duchowe ożywienie jest mottem tych kolęd. Wiąże się ze zwyczajami np. bębnienia - oznajmiania Wielkanocnego Kolędowania, chodzenia z kogutem, chodzenia po kolędzie od domu do domu i innych.


ZOBACZ KONCERT "Róża w ogrodzie rozkwita"!


WYSTĄPILI:

Joszko Broda – śpiew, instrumenty etniczne
Frank Parker (USA) – perkusja
Patryk Bizukojć – gitara basowa
Dawid Broszczakowski – klawisze, komputer
Marcin Hałat – skrzypce
Chórek zespołu Rodzina Brodów


Na TRANSMISJĘ koncertu zapraszaliśmy w Poniedziałek Wielkanocny, 5 kwietnia, o godz. 15 w audycji "Źródła" na antenie Programu 2 Polskiego Radia oraz w STREAMINGU na fanpejdżu FB i kanale YouTube Radiowego Centrum Kultury Ludowej oraz stronie głównej Polskiego Radia. 

***

Tytuł audycji: Źródła

Prowadziła: Magdalena Tejchma

Data emisji: 5.04.2021

Godzina emisji: 15.0o