X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Oto najlepsze płyty folkowe 2012 roku

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2013 17:31
Folkowy Fonogram Roku, Fonogram Źródeł i Wirtualne Gęśle – podczas koncertu inauguracyjnego Festiwalu "Nowa Tradycja" rozdaliśmy nagrody muzykom, którzy grają dziś najlepszy folk w Polsce.
Audio
  • Rozdanie nagród za najlepsze folkowe płyty 2012/Dwójka
Laureaci nagród
Laureaci nagródFoto: Grzegorz Śledź/PR2

W konkursie na Folkowy Fonogram Roku mogły uczestniczyć zespoły, które działają w Polsce i wykonują muzykę inspirowaną wszelkimi tradycjami muzycznymi świata. Jury Konkursu Folkowy Fonogram Roku 2012 w składzie: Dariusz Anaszko, Andrew Cronshaw, Bartek Chaciński, Tomasz Janas i Piotr Kędziorek oceniło płyty zgłoszone do konkursu i przyznało następujące wyróżnienia:

I nagrodę i tytuł Folkowego Fonogramu Roku 2012 ex aequo dla płyt "Nord" zespołu Kapela ze Wsi Warszawa oraz "Adieu" Adama Struga. Kapela otrzymał też nagrodę Wirtualne Gęśle przyznawaną przez internautów dla najlepszej folkowej płyty roku. II nagrodę dla płyty "Na Uschod” zespołu RUTA, a III nagrodę dla płyty "Hurdu Hurdu” Adama Olesia.

/

W konkursie Polskiego Radia na Fonogram Źródeł 2012 roku zwyciężyły płyty: "Muzyka i śpiew ludowy Podkarpacia" i "Muzyka ludowa z Kujaw i Pałuk". Pierwszy album został wydany przez Muzeum Okręgowe w Rzeszowie. Krążek powstała na bazie archiwalnych nagrań fonograficznych zebranych podczas badań terenowych pod kierunkiem założyciela placówki docenta Franciszka Kotuli w latach 60-70 XX wieku. Równorzędną pierwszą nagrodę przyznano Muzeum Etnograficznemu w Toruniu za płytę "Muzyka ludowa z Kujaw i Pałuk".

II miejsce przyznane zostało krążkowi "3 x Gace  Mistrzowie/Uczniowie” za dokumentację fenomenu muzycznej rodziny Gaców, a III nagrodę otrzymała płyta "Na rozstajnych drogach” z muzyką regionu janowsko-biłgorajskiego.

Zapraszamy do obejrzenia nagrania wideo z wieczoru inauguracyjnego "Nowej Tradycjii", podczas którego rozdano nagrody za najlepsze płyty folkowe 2012 roku.

Zobacz więcej na temat: MUZYKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Folk już nie jest "obciachem". Powraca do łask

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2013 17:00
Szkocka krata, bałkańskie rytmy, holenderskie chodaki, czy bawarskie spodenki – jednych śmieszą, innych inspirują. Polacy, którzy dotychczas nieco wyśmiewali swoje ludowe tradycje, także zaczynają je doceniać.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mika Mendes: sem limite znaczy bez ograniczeń

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2013 12:00
Michael Mendes urodził się w Nicei, jest synem wielkiego artysty z Wysp Zielonego Przylądka - Boy Ge Mendesa i tak jak tato, zawodowo zajmuje się muzyką.
rozwiń zwiń

Czytaj także

To jest nasza Nowa Tradycja 2013

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2013 13:30
- Nieprzerwanie od 16 lat organizujemy Festiwal Folkowy Polskiego Radia i teraz też przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji - zapowiada Piotr Kędziorek i zdradza szczegóły tegorocznej edycji.
rozwiń zwiń