X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jeden akordeon za dziewięć lisów

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2013 20:00
- Pierwszy porządny instrument kupiłem w stanie wojennym za ustrzelone lisy - opowiadał Grzegorz Chorążewicz, zdobywca I nagrody w kategorii kapel na Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym.
Audio
  • Z Grzegorzem Chorążewiczem rozmawiał Kuba Borysiak (Dwójka/Źródła)
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: Glow Images/East News

Grzegorz Chorążewicz zainteresował się akordeonem w czasach szkoły podstawowej, jednak, jak przyznaje, zawsze chciał nauczyć się gry na harmonii pedałowej. - W tamtych czasach taki instrument był bardzo drogi, więc musiał mi wystarczyć akordeon, na którym grałem do 16 roku życia - mówił w Dwójce. W późniejszych latach odłożył instrument i poświęcił się edukacji.

W ciągu kilku lat wielokrotnie zmieniał zawód. – Przez dziewięć lat uczyłem się w technikum budowy okrętów, potem pracowałem jako trener kung- fu. Proponowano mi nawet pracę w policji, ale odmówiłem  - wspominał. Nigdy jednak nie zapomniał o swojej pasji. – Do akordeonu wróciłem, jak byłem już po trzydziestce - przyznawał. - Pierwszą harmonię kupiłem od miejscowych mistrzów w latach 90. Teraz mam 18 sztuk tego instrumentu i gram regularnie nie tylko ze swoim zespołem, ale też w lokalnej orkiestrze – dodaje.

Rozmawiał Kuba Borysiak.

***

Kapela Grzesia z Suska Nowego zdobyła jedną z czterech równorzędnych I nagród w kategorii kapel na  tegorocznym, 47. Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym.

Zobacz więcej na temat: MUZYKA sztuki walki
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czapki, pszczoły i oberki skrzypka z Roztocza

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2013 16:36
– Miałem w rodzinie Józefa Radeja, który tak dobrze grał na skrzypcach, że przed siedemdziesięciu laty kazano mu w nocy uciekać z Wołynia, żeby się uratował - mówił w Dwójce Bronisław Bida, niepokonany od trzech lat laureat Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu.
rozwiń zwiń