X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Grzegorz Górny. Wiara, nauka i ewangeliści mediów

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2016 12:45
– Zadaniem dziennikarza jest dawanie świadectwa prawdzie. Myślę, że na tym polega jego powołanie – mówił publicysta, reporter i eseista, założyciel miesięcznika "Fronda".
Audio
  • Grzegorz Górny. Wiara, nauka i ewangeliści mediów (Inny stan skupienia/Dwójka)
Grzegorz Górny w roku 1994 wraz z Rafałem Smoczyńskim stworzył kwartalnik Fronda, który redagował przez 11 lat
Grzegorz Górny w roku 1994 wraz z Rafałem Smoczyńskim stworzył kwartalnik "Fronda", który redagował przez 11 latFoto: PAP/Grzegorz Jakubowski

Grzegorz Górny powiedział kiedyś, że dziennikarstwo to ewangeliczny zawód i przywołał twórczość św. Łukasza. - Byłby on dobrym patronem dziennikarzy, ponieważ jego "Dzieje Apostolskie" to właściwie klasyczny reportaż - zauważył w Dwójce. - Z jednej strony mamy relację uczestniczącą. Św. Łukasz opisuje to, co widział na własne oczy, z drugiej zaś zbiera opowieści bezpośrednich świadków innych wydarzeń. To klasyczna narracja reporterska – stwierdził.

Publicysta mówił m.in. o tym, jak daleko jesteśmy dziś od tego ewangelicznego ideału, na czym polega prawdziwe zadanie ambitnych mediów w epoce globalizacji, a także o swoim zainteresowaniu zjawiskami nadprzyrodzonymi i badaniach naukowych tajemniczej tuniki sprzed 2 tysięcy lat...

***

Tytuł audycji: Inny stan skupienia

Prowadzi: Jerzy Kisielewski

Gość: Grzegorz Górny (publicysta, reporter, eseista, założyciel miesięcznika "Fronda", obecnie związany z tygodnikiem "wSieci")

Data emisji: 22.03.2016

Godzina emisji: 21.30

mc/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prawda o Całunie Turyńskim. Włoski badacz odkrywa tajemnicę

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2014 02:06
Przechowywane w turyńskiej katedrze płótno jest jedną z najbardziej znanych relikwii na świecie. Określane jest mianem "piątej Ewangelii”.
rozwiń zwiń