X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Tydzień z muzyką Karola Szymanowskiego

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2017 17:19
Z okazji przypadającej 29 marca 80. rocznicy śmierci wielkiego kompozytora w "Porze koncertowej" przez pięć dni będziemy słuchać jego najlepszych dzieł.
Karol Szymanowski na tle partytury Stabat Mater, jednego z najbardziej znanych dzieł kompozytora. Grafika według fotografii z lat 20. XX w.
Karol Szymanowski na tle partytury "Stabat Mater", jednego z najbardziej znanych dzieł kompozytora. Grafika według fotografii z lat 20. XX w.Foto: wikimedia/domena publiczna

pap karol szymanowski 510.jpg
80. rocznica śmierci Karola Szymanowskiego w Dwójce

A ponieważ trwa szczególny czas, w którym Dwójka świętuje swój okrągły jubileusz, oprócz nagrań płytowych sięgniemy do przepastnego archiwum Polskiego Radia, w którym można odnaleźć prawdziwe skarby. Przypomnimy m.in. IV Symfonię koncertującą z Arturem Rubinsteinem w partii solowej z festiwalu "Warszawska Jesień" w 1966 roku, "Maski" w interpretacji Piotra Anderszewskiego oraz II Sonatę fortepianową w wykonaniu Światosława Richtera.

Natomiast w samym dniu rocznicy śmierci Karola Szymanowskiego odtworzymy dla Państwa zapis monograficznego koncertu kameralnego w Pałacu Prezydenckim.

***

Na "Porę koncertową" od poniedziałku do piątku (27-31.03) w godz. 13.00-16.00 zaprasza Grzegorz Dąbrowski.

mc/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kaspszyk: utwory Szymanowskiego to przepis na sukces

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2017 14:00
- Aleksandra Kurzak nagrywa na tej płycie po raz pierwszy Karola Szymanowskiego i mogę zapewnić, że nigdy nie słyszałem lepiej zaśpiewanych "Litanii do Marii Panny" – podkreślił Jacek Kaspszyk, opowiadając o płycie z serii "Warsaw Philharmonic", prezentującej wybrane utwory słynnego polskiego kompozytora.
rozwiń zwiń