X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

In monte Oliveti. Polsko-włoskie związki na festiwalu Misteria Paschalia

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2019 16:07
W audycji wysłuchamy retransmisji koncertu, który odbył się w ramach festiwalu Misteria Paschalia w kościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Krakowie. Wystąpił m.in. zespół i chór Capella Cracoviensis.
Capella Cracoviensis
Capella CracoviensisFoto: Piotr Kucia/materiały prasowe

Misteria.jpg
Misteria Paschalia 2019 na antenie Dwójki

Program koncertu "In monte Oliveti":

Mikołaj Zieleński In monte OlivetiVox in RamaPer signum Crucis, Terra tremuit et quievitAngelus Domini descendit de caeloAdoramus te Christe, Magnificat; Bartłomiej Pękiel Dulcis amor Jesu, Audite mortales; Tarquinio Merula Toccata; Asprilio Pacelli Media nocte; Claudio Monteverdi Adoramus te Christe; Asprilio Pacelli Christus resurgens

wyk. Capella Cracoviensis - zespół i chór, Oltremontano - zespół, dyr. Jan Tomasz Adamus

(17.04.2019, kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Krakowie)

***

Na audycję "Pora koncertowa" w czwartek (18.04) w godz. 13.00-15.00 zaprasza Klaudia Baranowska.

***

Na przełomie XVI i XVII wieku muzyczne więzi łączące Polskę i Włochy były nad wyraz mocne. Kompozytorzy z Italii wiedli prym na dworach Krakowa i Warszawy, zaś dzieła Mikołaja Zieleńskiego publikowane były w Wenecji, stamtąd zaś ich cyrkulacja na całą Europę postępowała lawinowo. Włoska stylistyka – zwłaszcza koncerty wokalne, wysmakowane polifoniczne madrygały czy wyjątkowy z racji akustycznych efektów styl polichóralny rodem z La Serenissimy, Najjaśniejszej, czyli Republiki Weneckiej – dominowała w twórczości polskich kompozytorów. Chór, dopowiadające głosom ludzkim głosy instrumentów dętych, partie koncertujące i solidna baza basso continuo pod batutą Jana Tomasza Adamusa: koncert Capelli Cracoviensis pokaże te, dziś często zapomniane, polsko-włoskie związki w całym ich splendorze.

mat. KBF/pg

Zobacz więcej na temat: muzyka dawna
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Les Arts Florissants i splendor grand siècle

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2019 08:00
40 lat temu William Christie założył Les Arts Florissants, jeden z najsławniejszych zespołów muzyki dawnej na świecie. Amerykanin, absolwent Harvardu i Yale, we Francji przebywał wówczas zaledwie od 8 lat, musiał mieć jednak w sobie wielką determinację a także wizję tego, co pragnął osiągnąć – odkryć splendor grand siecle.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Misteria Paschalia 2019. Kierunek Włochy

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2019 12:00
- Do Krakowa przywieźliśmy głównie Neapol w osobie Antonia Floria i w repertuarze, który przygotował na festiwal - mówił Paweł Szczepanik, koordynator artystyczny i programowy Festiwalu Misteria Paschalia, o dyrektorze-rezydencie tegorocznych Misteriów.
rozwiń zwiń