Włoskie impresje Jerzego Artysza

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2015 13:41
18 listopada bieżącego roku profesor Jerzy Artysz kończy 85 lat. Zapraszamy na trzecie spotkanie z artystą w cyklu "W życiu potrzeba nam belcanta".
Próba generalna opery Mistrz i Małgorzata w reżyserii Marka Grzesińskiego. Baryton Jerzy Artysz jako Piłat
Próba generalna opery "Mistrz i Małgorzata" w reżyserii Marka Grzesińskiego. Baryton Jerzy Artysz jako PiłatFoto: PAP ARCHIWUM/Grzegorz Rogiński

Z okazji jubileuszu znakomitego śpiewaka wydobyliśmy z archiwum Polskiego Radia jego najcenniejsze nagrania, samego Jubilata poprosiliśmy zaś o komentarz i podzielenie się z ze słuchaczami wspomnieniami oraz przemyśleniami na temat sztuki śpiewu. Audycję przygotowuje Aleksander Laskowski przy współpracy Grzegorza Dąbrowskiego.

Podczas trzeciego spotkania Jerzy Artysz opowie swoich włoskich podróżach, początkach opery i interpretacjach muzyki Claudia Monteverdiego. W programie będzie można usłyszeć jedno z najcenniejszych nagrań Jerzego Artysza zachowane w archiwum Polskiego Radia – arię Orfeusza "Possente spirito".

***

Na audycję "Jerzy Artysz. W życiu potrzeba nam belcanta" zapraszamy w sobotę (19.09) w godz. 15.30-16.00.

mm/bch

Czytaj także

Jerzy Artysz: Moniuszko jest uniwersalny, nie sarmacki

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2015 02:00
- Moniuszko to jest polskie belcanto - podkreślał w Dwójce znakomity polski śpiewak, odpowiadając na pytanie, jak dziś należy wykonywać Moniuszkowskie pieśni.
rozwiń zwiń