Chopin w live-streamingu

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2020 11:14
W kolejnej audycji opowiedzieliśmy o nowojorskim recitalu Garricka Ohlssona, transmitowanym on-line ze słynnego studia 92nd Street Y w technologii live-streaming, która ma szansę wypełnić lukę po zamarłym z powodu obecnej sytuacji życiu koncertowym.
Audio
Alexei Tartakovsky podczas I etapu Konkursu Chopinowskiego 2015
Alexei Tartakovsky podczas I etapu Konkursu Chopinowskiego 2015Foto: Grzegorz Śledź/PR2

Posłuchaliśmy kilku chopinowskich nagrań amerykańskiego pianisty, który w październiku zasiądzie w jury XVIII Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Warszawie. Zabrzmiał także fragment nowego chopinowskiego albumu zwycięzcy konkursu z 2000 roku - chińskiego pianistykonku dla wytwórni Warner utrwalił oba koncerty fortepianowe Chopina.

Bohaterką Kroniki Konkursu Chopinowskiego była natomiast laureatka wyróżnienia na II Konkursie w 1932 roku  - wybitnie utalentowana  pianistka i niezwykle oryginalna chopinistka Maryla Jonas.
Posłuchaliśmy jej interpretacji mazurków, utrwalonych na przełomie lat 40. i 50. w Nowym Jorku, gdzie 3 lipca 1959 roku, zmarła przedwcześnie będąc u szczytu kariery.

*** 

Tytuł audycji: Chopin osobisty 

Prowadziła: Róża Światczyńska

Data emisji: 15.03.2020

Godzina emisji: 14.00

uk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wojciech Świtała: nie róbcie z Chopina towaru!

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2015 09:00
- Polscy pianiści nie muszą być chopinistami. Nie warto grać tej muzyki na siłę, nawet jeśli to trampolina do kariery - przestrzegał juror Konkursu Chopinowskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozpoczął się Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny imienia Fryderyka Chopina

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2020 09:29
W Sali Kameralnej Filharmonii Narodowej w Warszawie dziś pierwsze przesłuchania uczestników Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego imienia Fryderyka Chopina. W rozpoczętym dziś konkursie weźmie udział dwudziestu dziewięciu pianistów- głównie studentów akademii muzycznych i uczniów szkół muzycznych drugiego stopnia.
rozwiń zwiń