Anna Vinnitskaya i jej pierwszy chopinowski album

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2021 17:00
Bohaterką audycji "Chopin osobisty" była Anna Vinnitskaya - jedna z najciekawszych pianistek młodego pokolenia, triumfatorka Międzynarodowego Konkursu imienia Królowej Elżbiety w Brukseli i laureatka Konkursu im Busoniego w Bolzano.
Okładka płyty Anny Vinitskayi
Okładka płyty Anny VinitskayiFoto: mat. prasowe

Posłuchaj
58:16 2021_02_21 16_00_09_PR2_Chopin_osobisty.mp3 Różą Świarczyńska o pierwszym chopinowskim albumie Anny Vinnitskayi (Chopin osobisty/Dwójka)

 

Urodzona w 1983 roku w Noworosyjsku Vinnitskaya to absolwentka Konserwatorium w Rostowie i Wyższej Szkoły Muzyki i Teatru w Hamburgu w klasie wybitnego rosyjskiego wirtuoza, cenionego wykonawcę dzieł Bacha, Jewgienija Koroliowa, ucznia m.in Lwa Oborina i Harry'ego Neuhausa.

Od swego zwycięstwa w Brukseli w 2007 roku Anna Vinnitskaya prowadzi aktywną karierę koncertową, występuje  z czołowymi europejskimi orkiestrami i daje recitale solowe w repertuarze obejmującym utwory od Bacha do Sofii Gubajduliny.

Po nagraniu kilku znakomicie przyjętych albumów dla wytwórni ALPHA z muzyką m.in. Rachmaninowa, Prokofiewa, Szostakowicza i Ravela, Anna Vinntskaya sięgnęła niedawno po twórczość Fryderyka Chopina. Na swój pierwszy chopinowski album, który ukazuje się na rynku muzycznym w tych dniach, rosyjska artystka wybrała cztery Ballady i cztery Impromptus naszego kompozytora. Premiera płyty w audycji "Chopin osobisty".

***

Tytuł audycji: Chopin osobisty 

Prowadziła: Róża Światczyńska

Data emisji: 21.02.2021

Godzina emisji: 16.00Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Fryderyk Chopin – wirtuoz fortepianu

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2021 06:00
211 lat temu urodził się jeden z najwybitniejszych pianistów i kompozytorów w historii muzyki. Fryderyk Chopin jest jednym z najbardziej znanych na świecie Polaków. Stefan Żeromski mówił o nim, że za jego twórczość oddałby nawet Mickiewicza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Z nagrań Krzysztofa Jabłońskiego, laureata Konkursu Chopinowskiego

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2021 06:00
W audycji "Koncert Chopinowski" można posłuchać chopinowskich etiud w nagraniach dokonanych na współczesnym i historycznym instrumencie w 2015 i 2016 roku.
rozwiń zwiń