X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

The Tallis Scholars: od Palestriny do Pärta

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2014 08:00
Arcydzieła muzyki chóralnej zabrzmiały w maju w kościele św. Sebalda w Norymberdze. Zapraszamy na retransmisję wydarzenia.
Kościół św. Sebalda w Norymberdze
Kościół św. Sebalda w NorymberdzeFoto: jailbird, lic. CC (wikipedia)

The Tallis Scholars to zespół, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Założony w 1973 roku przez Petera Phillipsa przez niemal cztery dekady swojej działalności zdobył renomę w dziedzinie wykonawstwa renesansowej muzyki wokalnej a capella. Zespół zwykle występuje w dziesięcioosobowym składzie, wykonując muzykę na pięć głosów w podwójnej obsadzie każdej z partii. Artyści prowadzą również Tallis Scholars Summer Schools, kursy muzyki wokalnej otwarte nie tylko dla młodych, obiecujących artystów, ale również dla amatorów-entuzjastów.

Na retransmisję majowego koncertu zaprasza Klaudia Baranowska.

Program:

Giovanni Pierluigi da Palestrina Magnificat primi toni, a 8; Thomas Tallis Miserere nostri, a 7; Hieronymus Praetorius Magnificat secundi toni, a 8; William Byrd Miserere mei, Deus, a 5; David Briggs Improwizacja organowa; Gregorio Allegri Miserere mei, Deus, a 9; Arvo Pärt Magnificat; Nunc dimittis; Giovanni Pierluigi da Palestrina Nunc dimittis, a 8

Wyk. David Briggs  - organy, The Tallis Scholars, dyr. Peter Phillips

22 lipca (wtorek), godz. 19.30-22.45; wprowadzenie o 19.00
mm/jp

Zobacz więcej na temat: koncert MUZYKA Norymberga
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Musica humana: Nicolas Gombert

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2008 22:45
Nicolas Gombert był zupełnie odmienną osobowością niż jego mistrz, Josquin Desprez, wielki retor i humanista. Jego muzyka ma inne priorytety, jest znacznie mniej "literacka", kompozytor koncentruje się głównie na absolutnych walorach muzyki, na jej elementach technicznych, czysto warsztatowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gesualdo nie był sam

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2013 17:00
Jako wielki outsider muzyki schyłkowego renesansu oraz autor wstrząsającego mordu, inspirował Stawińskiego, Herzoga, Herlinga-Grudzińskiego i wielu innych. Dziś wiemy już jednak, że Carlo Gesualdo nie był "samotną wyspą".
rozwiń zwiń