X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Aukso gra Góreckich: ojca i syna

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2016 15:02
W audycji "Letni Festiwal Muzyczny" zapraszamy na retransmisję koncertu z tyskiej Mediateki. Orkiestrę Aukso prowadzi Marek Moś.
Orkiestra AUKSO na próbie w tyskiej Mediatece
Orkiestra AUKSO na próbie w tyskiej MediateceFoto: materiały promocyjne

Koncert "Aukso plays Górecki" to przekrojowa prezentacja twórczości wielkiej postaci polskiej muzyki współczesnej, mistrza polskiej awangardy muzycznej XX wieku, całe życie związanego ze Śląskiem – Henryka Mikołaja Góreckiego.

Podczas koncertu zabrzmią też kompozycje Mikołaja Góreckiego – syna Henryka Mikołaja, obecnie mieszkającego i pracującego w Stanach Zjednoczonych.

Obok Aukso pod dyrekcją Marka Mosia wystąpi córka kompozytora, pianistka Anna Górecka, która zagra partię solową Koncertu na klawesyn i orkiestrę smyczkową. Utwór ten jest niewątpliwie jedną z najpopularniejszych kompozycji Góreckiego. Powstał na zamówienie Polskiego Radia, a prawykonanie wersji klawesynowej z towarzyszeniem smyczków WOSPR-u pod dyrekcją Stanisława Wisłockiego odbyło się w 1980 r. w Katowicach. Solistką była wówczas Elżbieta Chojnacka, której Koncert został dedykowany.

Program:

Henryk Mikołaj Górecki Trzu utwory w dawnym stylu, Koncert na klawesyn i orkiestrę smyczkową op. 40, Quasi una fantasia; Mikołaj Górecki Concerto-Notturno na skrzypce i orkiestrę smyczkową, Divertimento na orkiestrę smyczkową

Wyk. Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy Aukso, dyr. Marek Moś, Anna Górecka - fortepian, Marta Huget-Skiba - skrzypce

(Tychy, Mediateka, 18.06.2016)

***

Na audycję "Letni Festiwal Muzyczny" zapraszamy we wtorek (19.07) w godz. 19.30-22.30. Audycję poprowadzi Krzysztof Dziuba.

bch/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Orkiestra Aukso na żyznej tyskiej glebie

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2016 13:33
- Na początku graliśmy tam, gdzie była wolna sala, w kościele, domu kultury. Nie sposób nie docenić tych nowych warunków - mówili o swojej nowej siedzibie muzycy zespołu Marka Mosia.
rozwiń zwiń