X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Valentina Igoshina: mój sukces zaczął się w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2018 14:15
- To  był mój pierwszy konkurs, miałam 15 lat. Po raz pierwszy wyjechałam za granicę,  to był też mój pierwszy kontakt z wielkimi muzykami na Zachodzie W Bydgoszczy po prostu  się wszystko zaczęło – mówiła w Dwójce znakomita pianistka.
Audio
  • Spotkanie z Valentiną Igoshiną (Letni Festiwal Muzyczny/Dwójka)
  • Rozmowa z Michałem Klauzą (Letni Festiwal Muzyczny/Dwójka)
Valentina Igoshina podczas koncertu w Studiu im. Witolda Lutosławskiego
Valentina Igoshina podczas koncertu w Studiu im. Witolda LutosławskiegoFoto: Piotr Piorun/PR

W 1993 roku Valentina Igoshina otrzymała I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Młodych Pianistów "Arthur Rubinstein in memoriam". - To było oszałamiające, wiązało się z wielkimi emocjami. Otrzymałam wiele zaproszeń na koncerty i zaczęłam wyjeżdżać do  wielu krajów. W zeszłym roku wróciłam na Konkurs Rubinsteina do Bydgoszczy już jako  juror i byłam bardzo szczęśliwa – powiedziała pianistka, z którą rozmawialiśmy w przerwie występu w Studiu Koncertowym PR im. Witolda Lutosławskiego zamykającego sezon artystyczny Polskiej Orkiestry Radiowej.

Artystka wspomniała, że po sukcesie w Bydgoszczy przyszły kolejne nagrody m.in. na Konkursie Jose Iturbiego i w finale Konkursu Królowej Elżbiety w Brukseli. – One na pewno dały mi sporo doświadczeń, ale to nie jest najważniejsze. Najważniejsze są dla mnie  koncerty. Każdy występ uczy czegoś nowego, wyzwala emocje. Ja przeżywam  każdy, a jeden do drugiego nie jest podobny – przekonywała Valentina Igoshina.

Co jest dla niej najważniejsze w interpretacji Rachmaninowa? W jaki sposób podtrzymywane są tradycje rosyjskiej szkoły muzycznej? Jak pianistka konstruuje swój repertuar, w którym dużo jest utworów Chopina, i jakie ma najbliższe plany koncertowe? O tym w nagraniu rozmowy.

Zapraszamy również do wysłuchania wywiadu, którego udzielił Dwójce Michał Klauza, dyrektor artystyczny Polskiej Orkiestry Radiowej.

***

Rozmawiała: Anna Skulska

Gość: Valentina Igoshina (pianistka)

Data emisji: 24.06.2018

Godzina emisji: 18.50

Rozmowa została wyemitowana w audycji Letni Festiwal Muzyczny.

mko/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Julianna Awdiejewa: ten koncert Rachmaninowa to muzyczne K2

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2018 08:00
- Jest nagranie, na którym Rachmaninow osobiście wykonuje swój III Koncert fortepianowy. Dla muzyka to niezwykle trudne zadanie i zarazem cel, aby się z tym zmierzyć i dorównać jego poziomowi - mówiła w Dwójce znakomita pianistka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Klauza: to był wyjątkowy sezon artystyczny

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2018 10:00
- Dla mnie najważniejsze jest to, że w poprzednim roku wykonaliśmy 37 utworów polskich kompozytorów, a w tym półroczu 18. Nie liczę tych, które zarejestrowaliśmy - mówił w Dwójce dyrektor Polskiej Orkiestry Radiowej.
rozwiń zwiń