Lato z Radiem Festiwal 2019. Koncert Chopin University Big Band w Zakopanem

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2019 10:26
W audycji wysłuchaliśmy transmisji koncertu, który uświetnił inaguracyjny weekend "Lato z Radiem Festiwal 2019". Big Band tworzą absolwenci i studenci Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.
Audio
  • Koncert Chopin University Big Band na "Lato z Radiem Festiwal 2019" w Zakopanem (Letni Festiwal Muzyczny/Dwójka)
Piotr Kostrzewa, lider i szef Chopin University Big Band. Lato z Radiem Festiwal 2019 w Zakopanem
Piotr Kostrzewa, lider i szef Chopin University Big Band. "Lato z Radiem Festiwal 2019" w ZakopanemFoto: Darek Kawka/Polskie Radio

Ci młodzi, świetnie wykształceni muzycy klasyczni wspólnie grają i kontynuują swoją "big bandową przygodę" rozpoczętą jeszcze podczas studiów. Cały czas rozwijają jazzowy warsztat, wzbogacają repertuar i dzielą swoją jazzową pasję. Szefem artystycznym grupy i band leaderem jest Piotr Kostrzewa, współtwórca sukcesów takich big bandów jak Szymanowski Big Band czy Szymanowski Young Power Big Band. Piotr Kostrzewa jest aktywnie działającym muzykiem – kotlistą, solistą słynnej Orkiestry Sinfonia Varsovia oraz wykładowcą na warszawskim Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina.

>>>Zobacz serwis specjalny tegorocznej trasy Lata z Radiem<<<

Chopin University Big Band często występuje w kraju i zagranicą. W koncertach zespołu biorą niejednokrotnie udział czołowi polscy muzycy i wokaliści jazzowi. Wielu z nich chętnie pracuje i tworzy wspólnie z Big Bandem nowe, ciekawe projekty artystyczne. Chopin University Big Band koncertował z wieloma artystami jak: Basia Trzetrzelewska, Krzesimir Dębski, Henryk Miśkiewicz, Zbigniew Namysłowski, Mateusz Smoczyński, Kuba Badach, Janusz Szrom, Wojciech Myrczek, Sławek Uniatowski, Vivian Buczek (Szwecja). Big Band współpracuje także z wybitnym amerykańskim jazzmanem, kompozytorem i aranżerem Gordonem Goodwinem –laureatem nagrody Grammy i twórcą słynnego Gordon Goodwin’s Big Phat Band, z którym młodzi polscy muzycy mieli okazję koncertować. Stałymi wokalistami formacji są Łukasz Lipski i Daniela Ozdarska.

Muzycy Chopin University Big Band są laureatami prestiżowych nagród i wyróżnień na festiwalach oraz przeglądach big bandów. W 2015 i 2017 roku zostali uhonorowani I nagrodą i Grand Prix Festiwalu Big Bandów w Nowym Tomyślu.

***

Tytuł audycji: Letni festiwal muzyczny 

Data emisji: 29.06.2019

Godzina emisji: 18.00

bch/pg

Czytaj także

W Zakopanem ruszyło "Lato z Radiem Festiwal 2019"! Posłuchaj koncertu gwiazd

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2019 22:50
I to miasto, i ten festiwal dla wielu Polaków oznaczają jedno: początek cudownych wakacji. W tym roku udało się połączyć i otwarcie sezonu w Zakopanem, i otwarcie Festiwalu Lata z Radiem.
rozwiń zwiń