X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kate Liu: wróciłam po długiej przerwie i trudnych doświadczeniach

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2019 12:08
- Zaczęłam koncerty jakieś pół roku temu i powoli wracam do normalnej rutyny. W ostatnich miesiącach grałam głównie w USA. To był rodzaj przygotowania do przyszłych występów. Możliwe, że w przyszłym roku wrócę do Polski - mówiła w Dwójce amerykańska pianistka, która w piątek (9.08) wystąpiła na Festiwalu w Dusznikach-Zdroju.
Audio
  • Kate Liu o swoim powrocie na scenę, programie recitalu na Festiwalu w Dusznikach-Zdroju i muzyce Fryderyka Chopina (Letni Festiwal Muzyczny/Dwójka)
  • Prof. Elżbieta Tarnawska o występie Kate Liu na 74. Międzynarodowym Festiwalu Chopinowskim w Dusznikach-Zdroju (Letni Festiwal Muzyczny/Dwójka)
Kate Liu
Kate LiuFoto: Grzegorz Śledź/PR2

W programie jej recitalu w Dworku Chopina znalazła się m.in. VIII Sonata fortepianowa Sergiusza Prokofiewa. - To jedna z jego sonat wojennych, ostatnia z trzech. Jest chyba najbardziej psychologicznie wymęczona i w pewnym sensie bezwzględna mentalnie. Pierwsza część wygląda w krainę duchów, jest bardzo niepokojąca i psychologicznie nawet przerażająca. Wydaje mi się, że niejako opisuje jego własne doświadczenia czy też przywołuje obraz i myślenie z czasów wojny. W sposób w jaki on ją postrzegał. Druga część jest skromnym walczykiem, rodzajem intermezza.  Trzecia przenosi nas prosto w czas wojny ze swoją bombatyczną naturą i całą gwałtownością. Uwielbiam takie stany, a Prokofiew świetnie je portretuje - podkreślała Kate Liu.

Czy Amerykanka utrzymuje kontakt z innymi uczestnikami XVII Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Warszawie w 2015 roku, na którym otrzymała III nagrodę oraz nagrodę Polskiego Radia za najlepsze wykonanie Mazurków? Jakie jest miejsce muzyki Chopina w obecnym repertuarze pianistki? O tym w nagraniu audycji, w  której Anna Skulska rozmawiała również z prof. Elżbietą Tarnawską, pianistką i pedagog.

***

Tytuł audycji: Letni Festiwal Muzyczny

Rozmawiała: Róża Światczyńska

Gość: Kate Liu (pianistka)

Data emisji: 9.08.2019

Godzina emisji: 21.00

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bracia Jussen: artyści często są samotni, my mamy siebie

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2019 11:44
- Znam wielu muzyków, którzy uwielbiają być wciąż w świetle reflektorów, karmią się podziwem i uwagą innych. Płacą jednak za to cenę. Po zejściu ze sceny nie mają nikogo, z kim mogliby porozmawiać - mówił w Dwójce Lukas Jussen, pianista, który wraz z bratem zainagurował festiwal w Dusznikach-Zdroju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Alexandre Kantorow: trudność powinna być na usługach muzyki

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2019 12:00
- Skomplikowanie techniczne utworu nie powinno nigdy pojawiać się na pierwszym planie. Słuchając, nigdy nie powinno się myśleć o tym, jakie to jest trudne - mówił w Dwójce francuski pianista, który wystąpił na festiwalu w Dusznikach-Zdroju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Festiwal w Dusznikach-Zdroju. Tomasz Ritter i koncert na fortepianach z różnych epok

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2019 12:45
- To nie jest prosta sprawa, zwłaszcza żeby przestawić się z instrumentu współczesnego na historyczny. Uznałem jednak, że taki układ programu będzie dużo ciekawszy - mówił w Dwójce pianista, który w niedzielę (4.08) wystąpił na 74. Międzynarodowym Festiwalu Chopinowskim w Dusznikach-Zdroju.
rozwiń zwiń