X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Martyn Brabbins: jestem w połowie romantyczny

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2019 07:58
- Gdy byłem młody miałem dwie pasje: sport i muzykę. Od późnych czasów nastoletnich muzyka stała się moją pasją numer jeden - opowiadał gość "Letniego Festiwalu Muzycznego", ceniony brytyjski dyrygent.
Audio
  • Rozmowa z Martynem Brabbinsem (autor: Adrian Bąk) (Letni Festiwal Muzyczny/Dwójka)
Martyn Brabbins
Martyn BrabbinsFoto: Flickr/Benjamin Ealovega

Martyn Brabbins od dziecka lubił muzykę. Najbardziej jednak zajmowało go dyrygowanie. Jak podkreślał, czuł, że potrafi dobrze dyrygować ze względu na dobrą koordynację ruchową. - Ta koordynacja wzięła się być może właśnie ze sportu - mówił artysta.

Dyrygent opowiadał, że chociaż czuje się muzykiem współczesnym, to jednak ma w sobie wiele z romantyzmu. - Często wracam do przeszłości. Nie jestem wybitnie zainteresowany nowoczesnym życiem, nie korzystam z wielu dóbr kultury, nowoczesności. Nie czuję się dobrze w całym tym biznesie mediów społecznościowych, nie interesuję się technologią . Tak więc jestem chyba taki trochę pół na pół. W połowie romantyczny - zaznaczył.

Jaki jest styl dyrygowania Martyna Brabbinsa? Jak dyrygent wspomina czasy sowieckie w muzyce? I którą produkcję Angielskiej Opery Narodowej artysta uważa za ulubioną? O tym w nagraniu audycji.

***

Rozmawiał: Adrian Bąk

Gość: Martyn Brabbins (dyrygent)

Data emisji: 13.08.2019

Godzina emisji: 21.00

Materiał został wyemitowany w audycji "Letni Festiwal Muzyczny".

am

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marek Pijarowski: postacią numer jeden zawsze jest solista

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2019 14:00
- Miałem okazję pracować z czołówką polskich pianistów, skrzypków i wiolonczelistów. Wyniosłem z tego ważne doświadczenie: nad orkiestrą można zapanować, ale najistotniejszym zadaniem dyrygenta jest stworzenie komfortu soliście, bo to on podczas koncertu jest najważniejszy. Trzeba przewidzieć, jak będzie interpretował utwór - mówił w Dwójce wybitny dyrygent.
rozwiń zwiń