X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Alienacje albo następnym razem pożar". Maria Brewińska: to wystawa o braku humanizmu

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2019 08:58
- Wystawa "Alienacje albo następnym razem pożar" jest pokazywana latem, ale to nie oznacza, że ma być łatwa i przyjemna. Wokół nas rzeczy łatwych i przyjemnych jest już za dużo, więc to jest wystawa problemowa - mówiła kuratorka ekspozycji, którą od 13 lipca można oglądać w warszawskiej galerii Zachęta.
Audio
  • Maria Brewińska o wystawie "Alienacje albo następnym razem pożar" (Letni Festiwal Muzyczny/Dwójka)
Wystawa Alienacje albo następnym razem pożar
Wystawa "Alienacje albo następnym razem pożar"Foto: PAP/Tomasz Gzell

Na wystawie "Alienacje albo następnym razem pożar" można zobaczyć siedem filmów uznanych artystów sztuk wizualnych, m.in. z Puerto Rico, Polski, Francji czy Anglii. Ich przesłaniem jest odsłonięcie prawdy o zakłamanych aspektach rzeczywistości. Prace ukazują różne kondycje kuli ziemskiej oraz konsekwencje jej nieprzemyślanej eksploatacji przez człowieka. Jak zaznacza kuratorka, wystawa ta jest szczególnie skupiona wokół problemów degradacji, jakiej poddawane jest nasze otoczenie. Za zniszczeniami stoją przemoc, chciwość, czy nadmierna produkcja i konsumpcja. - Nie jest to wystawa, która mówi po prostu o ekologii, że np. produkujemy za dużo plastikowych torebek. To wystawa o braku humanizmu – o czymś, o czym tak naprawdę się nie mówi - opowiadała Maria Brewińska. - To też wystawa o człowieku, o tym kim jesteśmy, bo pomimo technologii nie nadążamy za etycznym podejściem.

Jak podkreśla kuratorka, tytuł został zainspirowany twórczością Jamesa Baldwina, który w latach 60. wydał dwa eseje noszące nazwę "Następnym razem pożar". U Baldwina – byłego kaznodziei, odnosiło się to do problemów rasowych. Jednak, jak mówi gość audycji, jest to taka metafora, która się odnosi do dzisiejszych czasów: albo się opamiętamy, albo będzie katastrofa.

Wystawę w Zachęcie Narodowej Galerii Sztuki można oglądać do 29 września,

Filmy jakich autorów można zobaczyć na wystawie? I czego dotyczy tytułowa alienacja? O tym w nagraniu audycji.

***

Rozmawiała: Aleksandra Łapkiewicz

Gość: Maria Brewińska (kuratorka wystawy "Alienacje albo następnym razem pożar")

Data emisji: 2.09.2019

Godzina emisji: 21.00

Materiał został wyemitowany w audycji "Letni Festiwal Muzyczny".

am/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Nie wyrzucam niczego". Opowieści mistrzów zbieractwa

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2017 12:00
- Kolekcjonuję wszystko, bardzo wiele rzeczy. Ale to są zawsze praktyczne kolekcje, użyteczne - opowiadał Jarosław Kozłowski, artysta, którego wystawę "Archiwum czasów" można oglądać w warszawskiej Galerii Profile.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Skarby dawnej Polski, czyli olśniewająca wystawa

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2019 12:58
W audycji wybraliśmy się na wystawę "Rządzić i olśniewać. Klejnoty i jubilerstwo w Polsce w XVI i XVII wieku", którą można oglądać na Zamku Królewskim w Warszawie.
rozwiń zwiń