X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jubileusz 70-lecia UNICEF. Koncert w Katowicach

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2016 14:04
19 listopada o godz. 19.30 w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach obok gospodarzy wystąpią m.in. Joanna Freszel i Chór Chłopięcy Filharmonii Krakowskiej.
UNICEF to największa na świecie organizacja humanitarna i rozwojowa działająca na rzecz dzieci (zdj. ilustracyjne)
UNICEF to największa na świecie organizacja humanitarna i rozwojowa działająca na rzecz dzieci (zdj. ilustracyjne)Foto: hdptcar/flickr/CC BY-SA 2.0

five o clock - joanna freszel - 03_.JPG
Obejrzyj film ze spotkania z Joanną Freszel

Dyrektor generalny UNICEF Anthony Lake w zaproszeniu na koncert napisał:

"Siedemdziesiąt lat temu, podczas jednego z pierwszych posiedzeń Organizacji Narodów Zjednoczonych w Genewie, pewien polski lekarz wstał i zaapelował o pomoc dla milionów dzieci, które nadal cierpiały z powodu następstw II wojny światowej (…). Doktor Ludwik Rajchman zaapelował o utworzenie funduszu na rzecz tych właśnie pokrzywdzonych i cierpiących dzieci – i tak powstał UNICEF.


knapik_pap1200.jpg
Eugeniusz Knapik. Geniusz na zamówienie

Doskonale składa się więc, że aby uświetnić 70. rocznicę jego powstania, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia podjęła się prapremierowego wykonania oratorium »Canticum puerorum – Śpiewy Dzieci«, skomponowanego przez Eugeniusza Knapika. W imieniu UNICEF chciałbym podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tej wspaniałej uroczystości (…).

Musimy wspólnie zmobilizować się do działania na rzecz dzieci i współpracować, aby nasza wizja świata, w którym wszystkie dzieci będą miały równe szanse w życiu, i w którym głosy dzieci będą słyszane i wysłuchane, stała się rzeczywistością. Życzę Państwu przyjemnego wieczoru".

Program:

Paweł Moszumański Pięć piosenek do słów Joanny Kulmowej na chór chłopięcy i fortepian

Bob Chilcott Trzy piosenki na chór chłopięcy i fortepian

Eugeniusz Knapik Canticum puerorum na sopran, baryton, chór i orkiestrę

Wyk. Joanna Freszel - sopran, Mariusz Godlewski - baryton, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach pod dyrekcją Gabriela Chmury, Chór Filharmonii Krakowskiej (Teresa Majka-Pacanek - kierownik chóru), Chór Chłopięcy Filharmonii Krakowskiej pod dyrekcją Lidii Matynian, Magdalena Żak de Carvalho - partia fortepianu

***

materiały prasowe/mc/mz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak