Buchenberg i Beckert w Teatrze Nowym Proxima

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2017 15:00
Niemiecka muzyka chóralna będzie tematem pierwszego w tym roku krakowskiego występu Chóru Polskiego Radia.
Chór Polskiego Radia
Chór Polskiego RadiaFoto: Grzegorz Ziemiański/Fundacja Sonoris

Koncert z cyklu "Chór Polskiego Radia – dedykacje muzyczne" w Teatrze Nowym Proxima poprowadzi znakomity niemiecki dyrygent Matthias Beckert, usłyszymy też Danutę Augustyn - skrzypaczkę i kameralistkę, adiunkta w Katedrze Muzyki Współczesnej i Jazzu Akademii Muzycznej w Krakowie. W programie koncertu znalazły się m.in.: kompozycje "Splendor paterne glorie" na chór i skrzypce, "Almáttigr Guð", hymn "Veni creator" i "Magnificat" Wolframa Buchenberga (1962 r.), jednego z czołowych niemieckich twórców muzyki współczesnej, który będzie gościć podczas koncertu w Krakowie.

Buchenberg to twórca bardzo wszechstronny, wśród jego dzieł znajdują się utwory różnych gatunków i stylów - od kompozycji solowych po orkiestrowe, od musicali po msze. Znaczna ich część powstała na zamówienie instytucji kościelnych oraz znanych festiwali, orkiestr i zespołów.

Data: 19 lutego 2017, godz. 17.00
Miejsce: Teatr Nowy Proxima ul. Krakowska 41, Kraków

materiały prasowe/mz/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

''Kantata o Chrzcie Polski'' - prawykonanie w Studiu Koncertowym Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2016 19:00
Już w czwartek 10 listopada, o godz. 19.30 w studiu im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie, Chór Polskiego Radia wykona Kantatę o Chrzcie Polskim. O premierze mówił w Rozmowie Kulturalnej kompozytor Aleksander Kościów.
rozwiń zwiń