X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Chór Polskiego Radia i Gomółka po raz drugi

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2019 15:41
Koncertowa premiera drugiego, podwójnego albumu "Melodie na Psałterz polski..." vols 3 & 4 Mikołaja Gomółki już 9 listopada w Willi Decjusza w Krakowie. Chórem Polskiego Radia dyrygować będzie Agnieszka Budzińska-Bennett.
Chór Polskiego Radia
Chór Polskiego RadiaFoto: Magdalena Hałas/mat. prom

Pomysł zarejestrowania kompletu psalmów Mikołaja Gomółki narodził się w 2016 roku. Do przygotowania tego przedsięwzięcia i opieki artystycznej nad jego realizacją zaproszona została znakomita polska śpiewaczka i badaczka muzycznych skarbów – Agnieszka Budzińska-Bennett. 

- Nagranie kompletnych psalmów Mikołaja Gomółki to ekscytująca muzyczna i literacka przygoda, a zarazem przedsięwzięcie programowe i fonograficzne unikalne w skali światowej. Wraz ze wspaniałym Chórem Polskiego Radia i zaproszonymi instrumentalistami specjalizującymi się wykonawstwie muzyki renesansowej, odkrywamy coraz to nowe aspekty i poziomy prostych, wydawało by się, utworów muzycznych. A psalmy Gomółki są z jednej strony przepięknym świadectwem naszego języka i kultury, ale jednocześnie absolutnie uniwersalnym świadectwem ludzkiej natury, myśli i emocji. Nasz projekt sprawia, że polski renesans brzmi świeżo, interesująco i jestem przekonana, że będzie w stanie ująć nawet najbardziej wymagającego słuchacza – podkreśla Agnieszka Budzińska-Bennett.

W serii ukaże się pięć podwójnych wydawnictw zawierających ponad 150 krótkich, XVI-wiecznych utworów utrzymanych w układzie czterogłosowym. Psalmy – przełożone na język polski przez Jana Kochanowskiego i umuzycznione przez Mikołaja Gomółkę – stanowią najbardziej znane, opublikowane za życia autora i jedyne zachowane do dziś jego dzieło, które ma bezsprzeczne znaczenie dla kultury polskiej.

Koncert premierowy „Melodii na Psałterz polski...” vols 3&4 odbędzie się 9 listopada o godz. 19.30 w Willi Decjusza w Krakowie (ul. 28 lipca 1943 roku 17A).

Wykonawcy:
Anna Zawisza, Liliana Pociecha, Katarzyna Wajrak
Dobromiła Lebiecka, Agnieszka Piwko, Joanna Wodo
Paweł Fundament, Krzysztof Piotrowski, Jacek Ziobro
Piotr Brajner, Łukasz Dziuba, Adam Radnicki
Anna Wiktoria Swoboda – lutnia
Tomasz Sobaniec – perkusja

Zobacz więcej na temat: Chór Polskiego Radia
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak