REKLAMA

Teatralny tandem. Państwo Bluszcz na Nowy Rok

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2016 15:11
Zapraszamy na noworoczne spotkanie z Anną Wieczur-Bluszcz i Przemysławem Bluszczem, z którymi rozmawiać będzie Jacek Wakar.
Przemysław Bluszcz i Anna Wieczur-Bluszcz
Przemysław Bluszcz i Anna Wieczur-BluszczFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Ona - niegdyś aktorka, dziś - ceniona reżyserka teatralna i filmowa (m.in. "Być jak Kazimierz Deyna"), która swą przystań znalazła w radiu (nagroda za reżyserię słuchowiska "Mizantrop" na Festiwalu "Dwa Teatry" w Sopocie), gdzie zrealizowała m.in. znane z naszej anteny słuchowiska - "Podróż na księżyc" (Grand Prix za reżyserię tego słuchowiska na XV Festiwalu Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry" w Sopocie) i ostatnio "Hamlet".

On był swego czasu ikoną legnickiego Teatru Modrzejewskiej, grał tam tytułowe role w "Kordianie" Juliusza Słowackiego czy w "Otellu" Williama Szekspira, a także w legendarnym spektaklu legnickiego teatru - "Ballada o Zakaczawiu". Od kilku lat występuje na scenach warszawskich i jest uważany za jednego z najbardziej charakterystycznych aktorów polskiego kina.

***

Na audycję w niedzielę (1.01) w godz. 16.00-17.00 zaprasza Jacek Wakar.

mc/pg

Czytaj także

Po konkursie. Ludzie muzyki w nowych słuchowiskach

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2016 18:00
W audycji "O wszystkim z kulturą" porozmawiamy o laureatach konkursu zorganizowanego przez Dwójkę i stowarzyszenie ZAiKS.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Po konkursie. Słuchowiska o "człowieku uwikłanym w dźwięki"

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2016 19:00
– Laureaci konkursu dali mnóstwo odpowiedzi na pytanie, czym może być muzyka, a zarazem wznieśli te odpowiedzi na wyższy poziom – mówił reżyser Maciej Wojtyszko.
rozwiń zwiń