X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Państwo Bluszcz: połączył nas Leonard Cohen

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2017 13:00
- To było we Wrocławiu na zajęciach z ustawiania głosu. Przemek mówił tekst Cohena o tym, jak recytować poezję - wspominała w Dwójce pierwsze spotkanie ze swoim przyszłym mężem reżyserka Anna Wieczur-Bluszcz.
Audio
  • Przemysław Bluszcz i Anna Wieczur-Bluszcz o swoich teatralnych doświadczeniach (Dwójka)
Przemysław Bluszcz i Anna Wieczur-Bluszcz
Przemysław Bluszcz i Anna Wieczur-BluszczFoto: Grzegorz Śledź/PR2

- Tekst Cohena był dla mnie bardzo odkrywczy i uważam, że zawiera wiele cennych wskazówek warsztatowych, ale zwróciłam też uwagę na Przemka, który był wtedy bardzo skutecznym aktorem - mówiła w specjalnej noworocznej audycji Anna Wieczór-Bluszcz. 

Ceniona reżyserka teatralna i filmowa, ale też autorka nagradzanych słuchowisk wspominała swoje dorastanie w Wałbrzychu i atmosferę tego miasta - z jednej strony depresyjną i przytłaczającą, z drugiej tajemniczą i niezwykłą. Anna Wieczur-Bluszcz mówiła też o swoich doświadczeniach teatralnych we Wrocławiu i Legnicy.

Ikoną legnickiego Teatru Modrzejewskiej jest mąż reżyserki Przemysław Bluszcz, który zagrał m.in. w legendarnym dla tej sceny spektaklu "Ballada o Zakaczawiu". Aktor wyjaśniał, dlaczego w Legnicy w szczególny sposób odczuwa sens swojej pracy. Opowiadał też o próbach odpruwania łatki aktora charakterystycznego, która sprawiła, że przez wiele lat był obsadzany w rolach brutali. Przemysław Bluszcz mówił w końcu o swojej fascynacji muzyką, m.in. zespołem Republika, oraz porównał swoją żonę Annę do jednego z bohaterów filmu Quentina Tarantino.

***

Tytuł audycji: Spotkanie z Przemysławem Bluszczem i Anną Wieczur-Bluszcz

Prowadzi: Jacek Wakar

Data emisji: 1.01.2017

Godzina emisji: 16.00

bch/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Po konkursie. Ludzie muzyki w nowych słuchowiskach

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2016 18:00
W audycji "O wszystkim z kulturą" porozmawiamy o laureatach konkursu zorganizowanego przez Dwójkę i stowarzyszenie ZAiKS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Po konkursie. Słuchowiska o "człowieku uwikłanym w dźwięki"

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2016 19:00
– Laureaci konkursu dali mnóstwo odpowiedzi na pytanie, czym może być muzyka, a zarazem wznieśli te odpowiedzi na wyższy poziom – mówił reżyser Maciej Wojtyszko.
rozwiń zwiń