Hieronim Feicht. Muzykolog i badacz muzyki dawnej

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2017 13:00
W audycji wspominaliśmy zmarłego w marcu 1967 roku kompozytora oraz badacza specjalizującego się w okresie średniowiecza i renesansu.
Audio
  • Hieronim Feicht. Muzykolog i badacz muzyki dawnej (Audycja okolicznościowa/Dwójka)
Ks. prof. Hieronim Feicht
Ks. prof. Hieronim FeichtFoto: Irena Jarosińska/Wikimedia/domena publiczna

Zmarły 50 lat temu ks. prof. Hieronim Feicht był członkiem Zgromadzenia Księży Misjonarzy. Skończył również studia teologiczne w Instytucie Teologii Księży Misjonarzy w Krakowie, był absolwentem Uniwersytetu Jana Kazimierza we Lwowie, gdzie studiował muzykologię u prof. Adolfa Chybińskiego oraz kontynuował studia we Fryburgu u Petera Wagnera. Związany był z kilkoma ośrodkami uniwersyteckimi w kraju jako wykładowca muzykologii, równolegle prowadząc również działalność duszpasterską.

W 1999 roku na cześć prof. Feichta powołano konkurs na pracę naukową z dziedziny muzykologii. W audycji księdza profesora wspominali dr Elżbieta Zwolińska z Instytutu Muzykologii UW, Elżbieta i Jerzy Artyszowie oraz ks. dr Wojciech Kałamarz z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i dr hab. Paweł Gancarczyk z Instytutu Sztuki PAN.

***

Audycja okolicznościowa

Prowadzi: Beata Stylińska

Goście: dr Elżbieta Zwolińska (Instytut Muzykologii UW), Elżbieta i Jerzy Artyszowie, ks. dr Wojciech Kałamarz (Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie), dr hab. Paweł Gancarczyk (Instytut Sztuki PAN)

Data emisji: 9.04.2017

Godzina emisji:  21.30

mz/mc

Zobacz więcej na temat: muzyka dawna Beata Stylińska
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ewa Obniska: muzyka dawna to moja duchowa ojczyzna

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2012 17:21
Znakomity muzykolog i wybitny radiowiec. To dzięki niej wielu słuchaczy Dwójki odkryło muzykę skomponowaną przed Bachem.
rozwiń zwiń