X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Hieronim Feicht. Muzykolog i badacz muzyki dawnej

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2017 13:00
W audycji wspominaliśmy zmarłego w marcu 1967 roku kompozytora oraz badacza specjalizującego się w okresie średniowiecza i renesansu.
Audio
  • Hieronim Feicht. Muzykolog i badacz muzyki dawnej (Audycja okolicznościowa/Dwójka)
Ks. prof. Hieronim Feicht
Ks. prof. Hieronim FeichtFoto: Irena Jarosińska/Wikimedia/domena publiczna

Zmarły 50 lat temu ks. prof. Hieronim Feicht był członkiem Zgromadzenia Księży Misjonarzy. Skończył również studia teologiczne w Instytucie Teologii Księży Misjonarzy w Krakowie, był absolwentem Uniwersytetu Jana Kazimierza we Lwowie, gdzie studiował muzykologię u prof. Adolfa Chybińskiego oraz kontynuował studia we Fryburgu u Petera Wagnera. Związany był z kilkoma ośrodkami uniwersyteckimi w kraju jako wykładowca muzykologii, równolegle prowadząc również działalność duszpasterską.

W 1999 roku na cześć prof. Feichta powołano konkurs na pracę naukową z dziedziny muzykologii. W audycji księdza profesora wspominali dr Elżbieta Zwolińska z Instytutu Muzykologii UW, Elżbieta i Jerzy Artyszowie oraz ks. dr Wojciech Kałamarz z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i dr hab. Paweł Gancarczyk z Instytutu Sztuki PAN.

***

Audycja okolicznościowa

Prowadzi: Beata Stylińska

Goście: dr Elżbieta Zwolińska (Instytut Muzykologii UW), Elżbieta i Jerzy Artyszowie, ks. dr Wojciech Kałamarz (Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie), dr hab. Paweł Gancarczyk (Instytut Sztuki PAN)

Data emisji: 9.04.2017

Godzina emisji:  21.30

mz/mc

Zobacz więcej na temat: muzyka dawna Beata Stylińska
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ewa Obniska: muzyka dawna to moja duchowa ojczyzna

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2012 17:21
Znakomity muzykolog i wybitny radiowiec. To dzięki niej wielu słuchaczy Dwójki odkryło muzykę skomponowaną przed Bachem.
rozwiń zwiń