X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Fenomen Kalwarii Wejherowskiej

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2019 10:00
Zapraszamy do wysłuchania opowieść o kalwarii zbudowanej w połowie XVII wieku, ufundowanej przez wojewodę malborskiego Jakuba Wejhera, założyciela miasta.
Audio
Taniec jednego z feretronów na zakończenie uroczystości odpustowych Wniebowstąpienia Pańskiego na Kalwarii Wejherowskiej
"Taniec" jednego z feretronów na zakończenie uroczystości odpustowych Wniebowstąpienia Pańskiego na Kalwarii WejherowskiejFoto: PAP/Adam Warżawa

Położona na trzech wzniesieniach jest jedną z najstarszych w Polsce obok Pakoskiej i Zebrzydowskiej. Składa się z ponad dwudziestu murowanych kaplic, wybudowanych różnych stylach i formach (neogotyk, barok, klasycyzm, mur pruski), odbija się w niej także historia miasta. 

O specyfice i historii Kalwarii Wejherowskiej, a także o religijności Kaszubów, mówili: prof. Cezary Obracht-Prondzyński, socjolog z Uniwersytetu Gdańskiego, rzecznik wejherowskiego sanktuarium Bartłomiej Muński i ks. dr Marian Miotk, proboszcz parafii w Gniewinie.

***

Przygotował: Bartosz Panek

Data emisji: 19.04.2019

Godzina emisji: 19.30

bch/jp

Zobacz więcej na temat: religia Bartosz Panek Kaszuby
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wielki Post i ekonomia, czyli jak dochować postanowień

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2019 19:00
- Bardziej odczuwamy utratę niż zysk. Odkładanie na przyszłość, oznacza dla nas utratę pewnych możliwości teraz. Racjonalne przekonanie, że korzyść przyjdzie później, nie jest przez nas odczuwana równie mocno - mechanizmy które kierują człowiekiem wyjaśniała w Dwójce Agnieszka Wincewicz-Price.
rozwiń zwiń