X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Krzysztof Czeczot: "Biblia audio" to niezwykłe słuchowisko

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2019 13:30
- Nasze przedsięwzięcie ma aspekt edukacyjny, bo wszyscy wiedzą, czym jest Biblia, ale wielu nie zna jej w całości. A przecież jest ona fundamentem nie tylko religii i duchowości, ale również prawa i obyczajów. To fundament całej naszej cywilizacji. "Biblia audio" jest więc słuchowiskiem, które służy nie tylko ludziom związanym z religijnością – mówił w Dwójce reżyser niezwykłego przedsięwzięcia.
Audio
Krzysztof Czeczot
Krzysztof CzeczotFoto: PAP/Tomasz Gzell

Gościem Dwójki był Krzysztof Czeczot, z którym rozmawialiśmy o pracy nad szczególnym, opartym na Piśmie Świętym, słuchowiskiem. Czas jego trwania to 113 godzin, kilkaset głosów i trzy lata benedyktyńskiej pracy. Gość Dwójki wraz z zespołem jako pierwsi na świecie przełożyli Stary i Nowy Testament na język dźwięków.

Słuchowisko powstało w oparciu o Biblię Tysiąclecia. Każda z Ksiąg Starego i Nowego Testamentu podzielona jest na rozdziały - łącznie 1324 pliki. Do całego materiału powstało pełne udźwiękowienie, dźwiękowe efekty specjalne, a także oryginalna muzyka. Żeby biblijne historie mogły zabrzmieć jak najautentyczniej, w poszukiwaniu dźwiękowego tła twórcy udali się z mikrofonami do Izraela. Żeby nadać przedsięwzięciu otwartego charakteru, obok zawodowych aktorów zaprosili do współpracy osoby bez aktorskiego doświadczenia.

Krzysztof Czeczot zwrócił uwagę, że podczas pracy nad słuchowiskiem nie usunięto z treści Pisma Świętego ani jednego wersu. Jedynie w dialogach pomiędzy bohaterami nie ma wskazań, który z nich mówi, bo tego słuchacze są pewni, rozpoznając poszczególne głosy.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Rozmawiał: Jakub Kukla

Gość: Krzysztof Czeczot (aktor i reżyser)

Data emisji: 20.04.2019

Godzina emisji: 12.30

Materiał został wyemitowany w świątecznej audycji okolicznościowej.

mko/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Motety Carla Gesualda w wykonaniu La Compagnia del Madrigale

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2019 13:55
W "Filharmonii Dwójki" przedstawiliśmy transmisję z festiwalu Actus Humanus w Gdańsku. Wystąpiła grupa uznawana powszechnie za najlepszy na świecie ansambl madrygałowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

William Christie: pasje Bacha to kamienie milowe cywilizacji

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2019 13:06
- Pasję wg św. Jana po raz pierwszy prezentowałem ponad 30 lat temu w Paryżu. Należy ona do kompozycji, które są jednym z największych monumentów w całym kanonie muzyki poważnej. Cały chrześcijański świat ma możliwość dzielić tę wielkość – mówił w Dwójce znakomity dyrygent.
rozwiń zwiń