X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nadaje Warszawa II. Wrzesień 1939

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2019 11:10
Polskie Radio od pierwszych dni II wojny światowej pełniło szczególną rolę w ostrzeganiu ludności o wydarzeniach militarnych, ale także wzywało ludzi do solidarności w obliczu wojny. W audycji "Nadaje Warszawa II" przypomnieliśmy niezwykłe poświęcenie zwykłych ludzi, którzy trwali na radiowym posterunku. 
Audio
  • Nadaje Warszawa II (Audycja okolicznościowa/Dwójka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/ShutterStockStudio

Po wysadzeniu przez Polaków nadajnika w Raszynie, które miało zapobiec przejęciu go przez Niemców, początkowo wbrew rozkazom wojskowych, grupa radiowców, na czele z Edmundem Rudnickim, pozostała w bombardowanym mieście, by pełnić szczególną służbę ludności cywilnej. Z siedziby Polskiego Radia na Zielnej aż do kapitulacji stolicy nadal nadawała Warszawa II. Do historii przeszły przemówienia prezydenta Warszawy Stefana Starzyńskiego emitowane na antenie tej rozgłośni.

Przewodnikiem po wrześniowej historii Warszawy II i po zachowanych z września 1939 roku materiałach archiwalnych w audycji był Wojciech Barcikowski z Archiwum Polskiego Radia.

***

Prowadziła: Małgorzata Szymankiewicz

Data emisji: 1.09.2019

Godzina emisji: 16.00

am

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ostatnie lato ‘39. Na ile spodziewano się najgorszego?

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2019 17:00
- W słynnym przemówieniu Józefa Becka w maju 1939 roku była zapowiedź możliwości wybuchu wojny - przypominał w Dwójce prof. Rafał Habielski
rozwiń zwiń