Koncert Pasyjny Chóru Polskiego Radia w Wielki Piątek [SŁUCHAJ TERAZ]

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2023 09:15
W Wielki Piątek o godz. 16.00 na antenie Dwójki zapraszamy do wysłuchania Koncertu Pasyjnego Chóru Polskiego Radia, który odbył się 25 marca 2023 roku w Gliwicach.
Chór Polskiego Radia
Chór Polskiego RadiaFoto: Grzegorz Śledź/PR2

SŁUCHAJ TUTAJ:

Zapraszamy do słuchania 

25 marca, w kilka dni po rocznicy urodzin Jana Sebastiana Bacha, w ramach obchodów Europejskiego Dnia Muzyki Dawnej w Ruinach Teatru Victoria w Gliwicach wystąpił Chór Polskiego Radia w Krakowie.

Podczas koncertu usłyszymy program wprost nawiązujący do okresu Wielkiego Postu, wypełniony muzyką m.in. Bacha oraz tworzących przed nim Scheina i Schütza, ale także wybitnego przedstawiciela włoskiej muzyki okresu renesansu - Giovanniego Pierluigiego da Palestriny.

Wraz z Chórem Polskiego Radia wystąpili znakomici instrumentaliści: Julia Karpeta (viola da gamba) oraz Jan Čižmář (lutnia), a także Marcin Świątkiewicz (klawesyn, organy), który razem z dyrygentką Chóru Polskiego Radia w Krakowie - Marią Piotrowską-Bogalecką objęli kierownictwo artystyczne nad wydarzeniem.

Współorganizatorami koncertu byli Chór Polskiego Radia w Krakowie, Polskie Radio oraz Program 2 Polskiego Radia, a także Miasto Gliwice, Teatr Miejski w Gliwicach i Towarzystwo Kulturalne FUG.

Koncert muzyki pasyjnej

Komm, Jesu, komm! - Przyjdź, Jezu, Przyjdź!

Wykonawcy:

Chór Polskiego Radia w Krakowie

Maria Piotrowska-Bogalecka - dyrygent, kierownictwo artystyczne

Marcin Świątkiewicz - klawesyn, organy, kierownictwo artystyczne

Julia Karpeta - viola da gamba

Jan Čižmář - lutnia

 

Jadwiga Woźniacka - sopran

Aleksandra Krzywdzińska - sopran

Michał Szczepan - alt

Jose Vidal - tenor

Krzysztof Barczewski - bas

***

Na audycję w Wielki Piątek (7.04) w godz. 16.00-18.00 zaprasza Karol Furtak.

mo

reklama

Czytaj także

75-lecie Chóru Polskiego Radia. "Zawsze z wielką radością wracamy do muzyki dawnej"

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2023 18:00
- Muzyka dawna to dla nas taka ziemia, do której zawsze wracamy z ogromną radością i w której czujemy się bardzo dobrze. Który z muzyków nie lubi sięgać po muzykę Bacha czy Palestriny? Z wielką radością już niedługo będziemy prezentować państwu koncert z muzyką, która ma przywołać nasze myśli w stronę Wielkiego Postu - mówiła w Dwójce Maria Piotrowska-Bogalecka, chórmistrzyni i dyrektor artystyczna Chóru Polskiego Radia. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wielkanoc w Dwójce

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2023 15:20
Program 2 Polskiego Radia przygotował dla swych słuchaczy wiele świątecznych atrakcji. Zapraszamy do spędzenia Świąt Wielkanocnych z Dwójką!
rozwiń zwiń