X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Janusz Warnecki. Słuchowisko z każdej strony

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2017 15:14
W "Antykwariacie" opowiemy o biografii aktora i reżysera, dyrektora Teatru Polskiego Radia, a także przypomnimy fragmenty zrealizowanych przez niego słuchowisk.
Janusz Warnecki w 1947 r.
Janusz Warnecki w 1947 r.Foto: PAP/Stanislaw Dabrowiecki

Janusz Warnecki (1895-1970) na scenie zadebiutował w 1915 roku, od 1921 roku występował w teatrach warszawskich, a w 1928 zdał eksternistyczny egzamin reżyserski. Przed wojną był dyrektorem m.in. warszawskiego Teatru Letniego i teatrów miejskich we Lwowie. Po wojnie dowodził scenami Krakowa, Warszawy, Poznania i Bialegostoku.

W latach 1956-61 był dyrektorem Teatru Polskiego Radia. Wyreżyserował wówczas wiele słuchowisk, w kórych często brał udział jako aktor. W 1966 roku za rolę w widowisku telewizyjnym "Mistrz" według scenariusza Zdzisława Skowrońskiego w reżyserii Jerzego Antczaka otrzymał prestiżową nagrodę na festiwalu Prix Italia.

Był wykładowcą warszawskiej PWST (dzisiejszej Akademii Teatralnej). Pisał i wystawiał sztuki dla dzieci. Pozostawił po sobie tom wspomnień zatytułowany "Najdłuższy mój monolog".

***

Na "Antykwariat" w piątek (8.09) w godz. 18.00-18.30 zaprasza Tomasz Mościcki.

mc/mz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Jestem introwertyczny, dlatego zostałem aktorem"

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2017 19:00
- Byłem szalenie zamkniętym, nieśmiałym człowiekiem. Te młodzieńcze kompleksy wciąż we mnie tkwią. Wstydzę się swoich przeżyć - przyznawał w rozmowie w 2001 roku Zbigniew Zapasiewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zofia Rysiówna: nigdy nie starałam się ująć sobie wieku

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2017 20:00
W "Antykwariacie" znakomita polska aktorka teatralna i filmowa, a także (to mniej znany z jej talentów) śpiewaczka, opowiadała w archiwalnym nagraniu o swoim życiu, o ważnych dla niej ludziach, o pracy aktorskiej i o starości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Córka Wyspiańskiego: ojciec był szalenie zazdrosny o matkę

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2017 18:40
O pełnym pasji małżeństwie swoich rodziców i kulisach biografii autora "Wesela" opowiadała w archiwalnym nagraniu Helena Chmurska, córka Stanisława Wyspiańskiego i Teodory Teofili z d. Pytko.
rozwiń zwiń