X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dwójka na miejscu - Znaki Niepodległej: Zakopane

18.08.2018
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay/Unsplash/dom. publiczna
O Audycji

Dwójka na miejscu - Znaki Niepodległej: Zakopane

Program 2 Polskiego Radia kontynuuje trasę "Dwójka na miejscu - Znaki Niepodległej". W najbliższą sobotę 11 sierpnia wakacyjna akcja, która nawiązuje do 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, zawita do stolicy Podhala. Słuchacze, którzy przyjdą na plac Niepodległości spotkają się z dziennikarzami Dwójki - Beatą Kwiatkowską i Andrzejem Sułkiem oraz ich gośćmi, a także będą mogli wziąć udział w warsztatach i audycji na żywo. W sobotnim cyklu "Dwójka na miejscu - Znaki Niepodległej" (godz. 15.00-17.00) pojawią się rozmówcy związani nie tylko z Zakopanem, ale również regionem Podhala, w tym m.in. pisarz i autor przewodników Maciej Pinkwart i przewodnik tatrzański Apoloniusz Rajwa. Miejscowy artysta rzeźbiarz Maciej Rząsa opowie o obchodach Roku Władysława Hasiora, a Maria Frączysta przedstawi program 50. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich. W audycji nie zabraknie również ciekawostek o perłach lokalnej architektury podhalańskiej - Czerwonym Dworze, Willi Oksza i Willi Atma. Na żywo zagra Zespół. im Klimka bachledy - gospodarz Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich, a dziennikarze Dwójki zajrzą do Teatru Witkacego, Muzeum Jana Kasprowicza i zabiorą słuchaczy na wycieczkę po Zakopanem śladami Karola Szymanowskiego. Audycję "Dwójka na miejscu - Znaki Niepodległej" z plenerowego studia Programu 2 Polskiego Radia poprzedzą (godz. 12.00-15.00) występy artystyczne i inne atrakcje dla mieszkańców miasta i turystów, w tym m.in. warsztaty plastyczne i rękodzielnicze dla dzieci i dorosłych. Nie zabraknie również konkursu z atrakcyjnymi nagrodami pt. "Dwójka na piątkę", a Andrzej Bienias - aktor Teatru im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Zakopanem - zaprezentuje (w ramach Narodowego Czytania) fragmenty "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego i literatury związanej z Zakopanem.

Prowadzący: Sułek Andrzej, Szymankiewicz Małgorzata, Kwiatkowska Beata

Goście: Józef Pitoń, Maria Frączysta, Maciej Pinkwart, Apoloniusz Rajwa, Andrzej Dziuk, Marcin Rząsa, Joanna Wnuk-Nazarowa

Data emisji: 18.08.2018

Playlista
 • Atom String Quartet, - Zakopane
 • Rubinstein Artur, - Mazurek op. 50 Sostenuto Molto Rubato
 • SZYMANOWSKI IV Symfonia koncertujaca Drewnowski OPRiTV Wit - IV Symfonia koncertująca
 • Hossa Iwona, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej, Chór Filharmonii Narodowej, - Veni Creator, op. 57
 • Granat Tamara (p) - Album Tatrzanskie na fortepian op 12 cz II Dziewczyno kocham cię
 • Oleś Marcin, Oleś Bartłomiej, Dell Christopher, - Little Requiem for a Certain Polka
 • Sinfonia Varsovia, - Krzesany
 • Orkiestra Filharmonii Śląskiej, - Eternal Songs (1907) cz. III
 • Robinson Timothy, City of Birmingham Symphony Orchestra, - Harnasie op. 55 Obraz I - Na hali, Obraz II - Scena mimiczna (zaloty)
 • PŁYTA TYGODNIA SZYMANOWSKI Koncert skrzypcowy nr 2 cz I fragm Little BBC SO Gardner - PŁYTA TYGODNIA Koncert skrzypcowy nr 2 cz I fragm
 • Radziwonowicz Karol, - Album tatrzańskie op. 12 - Allegro con brio
 • Ficoń Dorota, - Bubuja (a lastern) Tarantula
 • KILAR Orawa Capella Bydgostiensis Stabrawa - Orawa
 • Beczała Piotr, Mees Reinild, - Moja pieśń wieczorna
 • Danczowska Kaja, Orkiestra Filharmonii Narodowej, - II Koncert skrzypcowy op. 61