X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jest taki obraz

28.04.2019
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: David Tadevosian/Shutterstock
O Audycji

Jest taki obraz

Michał Anioł- "Sąd Ostateczny". Na ścianie ołtarzowej Kaplicy Sykstyńskiej rozpościera się ogromnych rozmiarów malowidło, na którym jednocześnie porusza się ponad 400 postaci. Chrystus sądzi. Współczująca Maria klęczy u Jego boku. Święci triumfują, anioły dmą w trąby. Cnotliwi wznoszą się u niebu, a grzesznicy opadają ku piekłu. Fresk Michała Anioła na ścianie ołtarzowej to ostatnie wielkie dzieło zamówione do kaplicy Sykstyńskiej przez Klemensa VIII w 1533 r. Jest nie tylko ostatnie chronologicznie, ale wieńczy powstający i modyfikowany przez prawie pół wieku program dekoracji wnętrza. Prace nad freskiem rozpoczęły się w 1535 roku, Michał Anioł miał wówczas już 60 lat, jednak wstąpił na rusztowania. Ogromnych rozmiarów fresk (17 x 13 m) malował 6 lat, łamiąc sobie nogę, przechodząc depresję i załamania zdrowia. Ukończył pracę w 1541. Freski na sklepieniu, XV-wieczne malowidła mistrzów z Florencji i "Sąd Ostateczny" opowiadają historię świata: jego stworzenie, zapowiedź Chrystusa w postaci Mojżesza, narodziny i życie Zbawiciela i wreszcie Jego ponowne pojawienie się w dniu Sądu Ostatecznego. Teologowie papiescy zamknęli we wnętrzu Kaplicy Sykstyńskiej historię świata i Zbawienia. Fresk Michała Anioła przedstawia dzień osądzenia wszystkich zmartwychwstałych, a zarazem koniec ziemskich dziejów i początek Królestwa Bożego

Prowadzący: Montowski Michał

Goście:

Data emisji: 28.04.2019

Playlista