X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Fryderyki 2019. Maria Opałka: pokazujemy klasę w klasyce

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2019 14:51
- Wydaje mi się, że z każdym rokiem gala wygląda bardziej okazale. A jeśli chodzi o zmianę miejsca, jest to dobry pretekst do promocji. Wydaje mi się więc, że paradoksalnie to wszystko może sprzyjać budowaniu rangi tego wydarzenia. Jestem też zwolelnniczką tego, że gala klasyczna jest osobno - mówiła w Dwójce przedstawicielka Warner Music Poland.
Audio
  • Komentarze po tegorocznej gali wręczenia Fryderyków w kategoriach muzyki poważnej (Płytomania/Dwójka)
Jubileuszowa, 25. gala Muzyki Poważnej tegorocznej edycji Fryderyków, odbyła się w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach
Jubileuszowa, 25. gala Muzyki Poważnej tegorocznej edycji Fryderyków, odbyła się w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w KatowicachFoto: Hanna Bardo/PAP

12 marca w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach wręczono Fryderyki, czyli nagrody Akademii Fonograficznej, w kategoriach muzyki poważnej.

Oto laureaci: 

  • album "Stanisław Moniuszko - Widma" w wykonaniu Chóru Narodowego Forum Muzyki i Wrocławskiej Orkiestry Barokowej pod dyrekcją Andrzeja Kosendiaka (kategoria "Album Roku. Muzyka Chóralna, Oratoryjna i Operowa"),
  • "Marcin Mielczewski II" Wrocław Baroque Ensemble pod dyrekcją Andrzeja Kosendiaka ("Album Roku. Muzyka Dawna"),
  • album "Supernova" Atom String Quartet, NFM Orkiestry Leopoldinum i Christian Danowicz (kategoria "Album Roku. Muzyka Współczesna,
  • album "Błażewicz, Łukaszewski, Czarnecki - Polskie koncerty współczesne" (DUX) w wykonaniu Marcina Dylli, Pawła Gusnara, Jakuba Jakowicza, Tomasza Strahla i Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży ("Album Roku. Muzyka Symfoniczna i Koncertująca")
  • album "Hidden Violin" Janusza Wawrowskiego i Jose Gallardo (Warner Music Poland) w kategorii "Album Roku. Recital Solowy",
  • album "Giovanni Battista Pergolesi - Stabat Mater" (Wydawnictwo Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina). Paweł Łukaszewski - Luctus Mariae, Anna Mikołajczyk-Niewiedział, Wanda Franek ("Album Roku. Muzyka Kameralna"),
  • Krystian Zimerman za "Leonard Bernstein: Symphony No. 2 'The Age of Anxiety' - Berliner Philharmoniker, Simon Rattle" ("Najlepszy Album Polski Za Granicą"),
  • Silesian Quartet and Friends za "Grażyna Bacewicz: Kwintety fortepianowe, Kwartet na 4 skrzypiec, Kwartet na 4 wiolonczele" ("Najwybitniejsze Nagranie Muzyki Polskiej)

Ponadto Złote Fryderyki za całokształt twórczości otrzymali dyrygent Jacek Kaspszyk i wokalistka jazzowa, wykonawczyni poezji śpiewanej, kompozytorka Wanda Warska.

Dlaczego Związek Producentów Audio-Video po 25 latach zdecydował się przenieść galę Fryderyków z Warszawy do Katowic? Czy to dobra decyzja? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Płytomania

Prowadził: Jacek Hawryluk

Goście: Małgorzata Polańska (DUX), Maria Opałka (Warner Music Poland), Piotr Rzeczycki (Universal Music Polska), Andrzej Kosendiak (dyrektor NFM) i Marek Staszewski (szef ZPAV)

Data emisji: 17.03.2019 

Godzina emisji: 17.30

pg/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Fryderyki 2018 dla muzyki poważnej rozdane. Zobacz wideo!

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2018 22:30
W Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego rozdane zostały tegoroczne nagrody Akademii Fonograficznej w ośmiu kategoriach muzyki poważnej.
rozwiń zwiń