X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Urodziny Clary Schumann i Jacques’a Offenbacha

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2019 16:03
W tym roku 200. urodziny "obchodzi" nie tylko Stanisław Moniuszko, ale także Clara Schumann (13.09.1819) i Jacques Offenbach (20.06.1819). O nagraniach muzyki niemieckiej pianistki i kompozytorki opowiedział w audycji Kacper Miklaszewski (Isata Kanneh-Mason, Yaara Tal).
Audio
  • Urodziny Clary Schumann i Jacques’a Offenbacha (Płytomania/Dwójka)
Clara Schumann i Jacques Offenbach
Clara Schumann i Jacques OffenbachFoto: Wikimedia Commons/domena publiczna

Ponadto Aleksander Laskowski zrecenzował nową interpretację opery komicznej "La Périchole" (Marc Minkowski), a Piotr Kamiński przypomniał w "Złotej setce" czeskiego dyrygenta Karla Ančerla.

***

Tytuł audycji: Płytomania 

Prowadził: Jacek Hawryluk

Data emisji: 29.09.2019

Godzina emisji: 17.00

pg/am

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Józef Elsner. Niemiec, który współtworzył polską kulturę muzyczną

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2019 16:57
- Przez Wiedeń, Brno i Lwów trafił do Warszawy i osiadł tu na wiele lat, do końca swego życia. Był bardzo czynnym, aktywnym współtwórcą kultury muzycznej na ziemiach polskich. Być może zrobił dla niej więcej, niż ktokolwiek inny. Przypominam, że założył pierwszą uczelnię muzyczną w Warszawie, a także pierwsze wydawnictwo muzyczne wydające nuty - mówiła w Dwójce prof. Barbara Przybyszewska-Jarmińska z Instytutu Sztuki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paul Badura-Skoda. Wspomnienie luminarza pianistyki

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2019 16:12
- Mawiał, że szuka tego, co jest za nutami. Paul Badura-Skoda znajdował tam prawdziwą muzykę. Miałem przywilej spotkania go i pracowania z nim. Jego dom, niezwykła kolekcja historycznych klawesynów i fortepianów były celem pielgrzymek. To co wiedział i co wniósł do tego nurtu wykonawczego było nieprzebranym skarbcem – mówił Andrzej Sułek, szef redakcji muzycznej Dwójki.
rozwiń zwiń