X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Hamelin gra Hamelina

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2010 06:00
Słynny poszukiwacz zapomnianych fortepianowych pereł odkrył własny talent kompozytorski. O autorskiej płycie Marka-André Hamelina rozmawiają Jacek Hawryluk i Marcin Gmys.
Audio

Marc-André Hamelin poszczycić się może techniką pianistyczną, o jakiej pomarzyć tylko może wielu najpopularnijeszych wykonawców naszej epoki. To właśnie niewiarygodna wirtuozeria przyniosła mu sławę już w wieku 9 lat, gdy rozpoczął się jego tryumfalny pochód przez konkursu pianistyczne oraz sale koncertowe w rodzimej Kanadzie, a potem na całym świecie.

W przeciwieństwie do większości "cudownych dzieci", Hamelin nie zadowolił się jednak tym powierzchownym sukcesem. Wręcz przeciwnie: z biegiem lat wypracował sobie opinię najodważniejszego repertuarowo pianisty naszych czasów. W ramach ekskluzywnego kontraktu z brytyjską wytwórnią Hyperion nagrał ponad pięćdziesiąt płyt z muzyką tak mało znanych kompozytorów XIX i XX stulecia, jak Nikolai Medtner, Leo Ornstein czy Franz Xaver Scharwenka.

Zebrana w ten sposób erudycja odbiła się zresztą echem w jego własnej - dotąd nieznanej - twórczości. - Intrygujące zabawy ' dużego dziecka' - skomentował autorską płytę Hamelina Jacek Hawryluk. W Etiudach oraz innych kompozycjach pianisty Bach spotyka się z Rossinim, a Czajowski z Busonim - wszystko to na granicy transkrypcji, stylizacji, cytatu oraz w pełni oryginalnej twórczości. Jak zwykle, Hamelin imponuje dobrym smakiem, nienagannym warsztatem kompozytorskim, poczuciem humoru i genialną techniką, której nie omieszkał uwzględnić we własnych utworach.

- Słychać w tym tęsknotę za XIX-wieczną tradycją pianistów-kompozytorów - twierdzi Marcin Gmys. Nie po raz pierwszy "krow w stecz" okazuje sie wyjątkowo odkrywczy i nowatorski...

Zobacz więcej na temat: dzieci Jacek Hawryluk Kanada
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Stwórz własną chopinowską płytotekę

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2010 18:33
Historia chopinowskiej fonografii w pigułce oraz kilka cennych wskazówek dla początkujących kolekcjonerów. Zapraszają Jacek Hawryluk, Kacper Miklaszewski oraz Stanisław Dybowski
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chopinowskie czarne konie

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2010 10:00
W Płytomanii trzecia odsłona erudycyjnych, dowcipnych , a czasem przewrotnych rozważań o chopinowskiej fonografii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paul Lewis: cały ten Beetoven

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2010 18:55
Znakomity pianista młodszego pokolenia nagrał dla wytwórni Harmonia Mundi komplet Koncertów fortepianowych wiedeńskiego klasyka. Temu albumowi poświęcą najbliższą "Płytomanię" Jacek Hawryluk, Kacper Miklaszewski oraz Paweł Bagnowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Francuski cud

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2010 14:12
Płytomania w całości poświęcona fenomenowi niezależnej francuskiej wytwórni płytowej Mirare: recenzje i wywiady z artystami.
rozwiń zwiń