X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

V Międzynarodowy Festiwal Ignacego Jana Paderewskiego w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2018 15:47
Festiwal, który odbędzie się między 30 października a 11 listopada, jest celebracją 100-lecia odzyskania niepodległości, której jednym z architektów był Ignacy Jan Paderewski.
V Międzynarodowy Festiwal Ignacego Jana Paderewskiego w Warszawie
V Międzynarodowy Festiwal Ignacego Jana Paderewskiego w Warszawie Foto: mat. prom.

Cykl festiwalowych imprez kontynuuje przywracanie Warszawie pamięci i wiekopomnych dokonań Paderewskiego. Artysta spędził tu swoją młodość i wielokrotnie do Warszawy powracał, już nie tylko jako pianista i kompozytor, ale jako mąż stanu, wybitny polityk, filantrop, wzór Polaka – patrioty.

Festiwal, jako impreza muzyczna (poszerzona o aspekt również dokumentacji i popularyzacji filmowo-wystawowej), ukazuje Paderewskiego od innej nieco strony. Paderewski, gdyby nie był wielkim pianistą, zapewne nie przedostałby się na polityczne salony, żeby tak wiele móc uczynić dla Polski (po zwycięskiej batalii na Konferencji Pokojowej w Wersalu Polska wróciła na mapę Europy po 123 latach ciemiężenia przez zaborców), co w roku 100-lecia odzyskania niepodległości powinniśmy podkreślić w sposób szczególnie uroczysty.

Po czterech latach idea „powrotu Paderewskiego do Warszawy” spotyka się z dużym oddźwiękiem i żywym zainteresowaniem jej mieszkańców. 

Festiwal odbędzie się między 30.10 a 11.11.2018, w dniach, kiedy przypada rocznica urodzin Paderewskiego (6.11.1860). Koncerty będą się odbywały w najważniejszych salach koncertowych stolicy: w Filharmonii Narodowej, w Studiu Koncertowym im. W.Lutosławskiego, na Zamku Królewskim, na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina, w Łazienkach Królewskich.

Festiwal zamawia wykonania utworów Paderewskiego u zagranicznych artystów. Z festiwalem współpracują wykładowcy uczelni muzycznych, muzykolodzy, historycy, dziennikarze i publicyści muzyczni.V Międzynarodowy Festiwal Ignacego Jana Paderewskiego w Warszawie V Międzynarodowy Festiwal Ignacego Jana Paderewskiego w Warszawie
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak