X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Koncert dla Gdańszczan - Puer natus

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2018 18:06
W niedzielę 30 grudnia br. we franciszkańskim kościele Św. Trójcy w Gdańsku w ramach cyklu "Koncerty dla Gdańszczan" odbędzie się koncert PUER NATUS w wykonaniu Andrzeja Szadejko, w trakcie którego wykonane będą bożonarodzeniowe utwory na wielkich organach barokowych.
Andrzej Szadejko
Andrzej SzadejkoFoto: materiały pras.

Wreszcie, po wielu latach odbudowy, wielkie barokowe organy w kościele Świętej Trójcy służą wszystkim gdańszczanom. Ich dźwięki rozbrzmiewają nie tylko podczas liturgii, ale także w czasie koncertów.

Kolejna okazja do posłuchania tego pięknego instrumentu nadarzy się tuż przed sylwestrem. Boże Narodzenie w literaturze organowej to ogromna ilość przepięknych opracowań pieśni i kolęd, a także utworów nawiązujących do obrazów biblijnych związanych z tym okresem, jak wizyta pasterzy, czy mędrców w Betlejem przy żłóbku Pańskim.

W czasie koncertu PUER NATUS usłyszymy wybór takich kompozycji. Będą to utwory Jana Sebastiana Bacha, Wilhelma Friedricha Markulla, Andrzeja Szadejko, Dietricha Buxtehudego i innych kompozytorów, którzy na ten niezwykły czas pozostawili po sobie wspaniałe dzieła muzyczne. Chcemy w ten sposób zapoczątkować piękną tradycję małych bożonarodzeniowych koncertów organowych. Przyjdźcie ze swoimi bliskim i bądźcie z nami. Zapraszamy.

Koncerty dla Gdańszczan


Jubileusz 400-lecia powstania organów Mertena Friese w kościele Św. Trójcy w Gdańsku


niedziela, 30.12.2018 godz. 15.30

franciszkański kościół Św. Trójcy

PUER NATUS

Andrzej Szadejko - organy

 

Organizatorem jest Stowarzyszenie Przyjaciół Kościoła Świętej Trójcy "Dziedziniec" w Gdańsku, Fundacja Trinitas Artis oraz klasztor Franciszkanów w Gdańsku.

***

materiały pras.

Zobacz więcej na temat: organy
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Organy Hansa Hummla w Olkuszu

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2018 14:51
W audycji mówiliśmy o najstarszych w Polsce, jedynych organach nastrojonych w tonacji średniotonowej.
rozwiń zwiń