X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Festiwal Piano Room

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2018 19:02
Pięciu polskich pianistów, reprezentujących przeróżne style muzyczne, wystąpi w dniach 3-5 stycznia 2019 r. w specjalnie dla nich wybranych i przygotowanych przestrzeniach w klubie SPATiF w Warszawie.
Plakat festiwalu
Plakat festiwaluFoto: materiały pras.

Celem przedsięwzięcia jest pokazanie, że muzyk w procesie pracy twórczej może być o wiele ciekawszy niż oglądany na koncercie, a jego instrument może zaistnieć w różnorodnych kontekstach artystycznych i poza artystycznych.

Koncepcja jest zainspirowana formą projektu Boiler Room - platformy telewizyjnej, dzięki której można na żywo oglądać występy DJ-ów. 

Mówi pianista i inicjator wydarzenia, Grzegorz Tarwid:

"Widząc, w jaki sposób ludzie słuchają, cieszą się muzyką, postanowiłem skorzystać z formatu Boiler Room przy realizacji własnego projektu. To nie będzie jednak koncert, na którym ludzie w skupieniu słuchają muzyka będącego na scenie. Przedstawimy sytuację, w której pianista nie gra recitalu, a znajduje się w swojej sali prób, gdzie pracuje nad nowym materiałem. Chcemy uchwycić ten moment, gdzie pianista, pochłonięty pracą na żywo nad materiałem, kreuje swoją własną wypowiedź. Jeżeli malarz pokazuje w jaki sposób tworzy obraz, dobiera kolorów, próbuje różnych możliwości, rezygnuje z nich i zaczyna jeszcze raz, czemu nie można ukazać muzyka robiącego te same rzeczy w swoim świecie? PIANO ROOM to nie tylko zdarzenie z kategorii sztuki ale także, a może przede wszystkim – przedstawienie integralnej i zwykłej części ludzkiego funkcjonowania". 

 

 

PROGRAM:

czwartek, 3.01

20:00 KAMIL PIOTROWICZ

21:30 AFTER PARTY

 

piątek, 4.01

18:00 PANEL DYSKUSYJNY z udziałem wszystkich pianistów

20:00 ANDRZEJ JAGODZIŃSKI

21:30 ALBERT KARCH

23:00 AFTER PARTY

 

sobota, 5.01

20:00 ANDRZEJ KARAŁOW

21:30 PIOTR ZABRODZKI

23:00 AFTER PARTY

***

materiały pras.

Zobacz więcej na temat: Jazz
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mieczysław Kosz. Legenda jazzu z zamojskiej wsi

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2018 18:00
- Gdy zacząłem interesować się grą na fortepianie, sięgnąłem po nagrania Mieczysława Kosza. To niesamowite, jak w zaledwie czternaście lat, osiągnął tak wielkie wtajemniczenie i światowy poziom artystyczny. To dla mnie tajemnica – mówił w Dwójce Leszek Możdżer.
rozwiń zwiń