X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

23. Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2019 13:20
W dniach 7-19 kwietnia odbędzie się w Warszawie 23. Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena. Na zaproszenie Elżbiety Pendereckiej, dyrektora generalnego Festiwalu, wystąpią znakomite krajowe i zagraniczne zespoły filharmoniczne i plejada liczących się na świecie solistów.
Plakat festiwalu
Plakat festiwaluFoto: mat. promocyjne

Podczas 13 dni festiwalowych zaplanowanych zostało 12 koncertów symfonicznych, 4 kameralne, 2 recitale pieśni i koncert dla dzieci. Usłyszymy m.in. takich pianistów, jak Rudolf Buchbinder, Beatrice Rana, Mackenzie Melemed, wystąpią skrzypkowie – Pekka Kuusisto i Francesco Manara. Przewodnie hasło tej edycji: „Beethoven i pieśń romantyczna” mocno zaznaczyło się w programach koncertów, dając możliwość wysłuchania wielu dzieł muzycznych rzadko obecnych w repertuarze koncertowym. Są to m.in. cykle pieśni z orkiestrą Letnie Noce H. Berlioza, Pieśni i tańce śmierci M. Musorgskiego, Pieśni wędrującego czeladnika G. Mahlera, Symfonia liryczna A. Zemlinsky’ego, Cztery ostatnie pieśni R. Straussa, czy recitale pieśni Schuberta, Schumanna i Beethovena.

Festiwal zainauguruje Sinfonia Varsovia pod batutą maestro Lothara Zagroska, który poprowadzi utwory patrona festiwalu i kompozycje Hectora Berlioza. Solistami koncertu będą wschodzące gwiazdy estrad koncertowych: tajwański skrzypek Yu-Chien Tseng, hiszpański wiolonczelista Pablo Fernández i polski pianista Szymon Nehring. W koncercie finałowym usłyszymy Requiem wojenne Benjamina Brittena poprowadzone przez maestro Jacka Kaspszyka.

Do szczególnie gorąco oczekiwanych koncertów należą występy Orkiestry Tonhalle

z Zurychu pod batutą Paavo Järviego, Orkiestry Filharmonii z Helsinek kierowanej przez szefową zespołu, dyrygentkę Susannę Mälkki, Orkiestry Drezdeńskiej Filharmonii prowadzonej przez Michaela Sanderlinga oraz koreańskiej KBS Symphony Orchestra i jej dyrektora artystycznego, Yoela Leviego. Dyrygent Massimiliano Caldi poprowadzi zespół I Virtuosi del Teatro alla Scala przypominając dzieła włoskich mistrzów: Verdiego, Rossiniego, Vitalego i Nina Roty.

Słynny Shanghai Quartet trzema koncertami rozpocznie realizację cyklu Wszystkie kwartety Beethovena, który kontynuowany będzie w roku następnym a zaplanowany został

z okazji przypadającej w 2020 roku 250. rocznicy urodzin mistrza z Bonn. Inna ważna dla polskiej kultury rocznica – 200-lecie urodzin Stanisława Moniuszki obchodzone w roku bieżącym – zaakcentowana została w koncercie towarzyszącym Festiwalowi, na którym wykonana zostanie opera Paria pod dyrekcją Łukasza Borowicza.

Tegoroczna edycja Festiwalu i jej hasło przewodnie stało się okazją do zaproszenia cenionych obecnie w świecie operowym i koncertowym wokalistów, m.in. takich jak Ekaterina Scherbachenko, Stéphanie d’Oustrac, Aga Mikolaj, Benjamin Bruns, Dietrich Henschel, Raymond Ayers, Steve Davislim, Michael Kupfer-Radecky.

Zgodnie z tradycją główny nurt koncertowy uzupełniają cykliczne wydarzenia towarzyszące: Wystawa Manuskryptów Muzycznych w Bibliotece Jagiellońskiej i Międzynarodowe Sympozjum Naukowe, podejmujące przewodnie hasło 23. Festiwalu, a także mistrzowski kurs wokalny prowadzony przez Urszulę Kryger. Festiwal anonsuje plakat autorstwa Kingi Nowak.

Honorowy Patronat nad 23. Wielkanocnym Festiwalem Ludwiga van Beethovena sprawuje Prezydent RP. Projekt współfinasowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy.


mat. prasowe/mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak