X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

5. Festiwal Katowice Kultura Natura

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2019 17:51
10 maja o godz. 19.30, monumentalne oratorium "Joanna d’Arc na stosie" Arthura Honeggera zainauguruje piątą edycję festiwalu Katowice Kultura Natura. Pierwszego wieczoru na estradzie pojawią się dwa chóry, ośmiu solistów i Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia pod batutą Alexandra Liebreicha. Kolejne dni festiwalu przyniosą spotkania z największymi gwiazdami światowych scen i muzyczne arcydzieła, skupione wokół tematu przewodniego festiwalu – Kobieta.
Plakat festiwalu
Plakat festiwaluFoto: materiały prom.

Podczas dziesięciu dni Festiwalu Katowice Kultura Natura w salach NOSPR wystąpi cała plejada znakomitych artystów z całego świata. Zaprezentują się m.in. słynna brytyjska śpiewaczka, dame Sarah Connolly, rosyjski wirtuoz fortepianu Nikojay Lugansky, Viktoria Mullova, a także Mozarteumorchester Salzburg czy londyńska Philharmonia Orchestra. Festiwal rozpocznie jednak gospodarz, zespół Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia pod dyrekcją swojego dyrektora artystycznego, Alexandra Liebreicha.

W tym roku temat przewodni festiwalu brzmi Kobieta. Dlatego też inauguracyjny koncert poświęcony będzie za sprawą oratorium A. Honeggera jednej z najważniejszych kobiet w kulturze europejskiej. Joanna d’Arc – patronka Francji, postać która od ponad 500 lat inspiruje kolejne pokolenia artystów, została ukazana przez Honeggera i librecistę, Paula Claudela, w ostatnich chwilach życia, tuż przed spaleniem na stosie. W tym potężnym dziele razem z muzykami NOSPR wystąpią Czeski Chór Filharmoniczny w Brnie, Warszawski Chór Chłopięcy oraz ośmiu solistów, w tym m.in. francuska aktorka Florence Darel, Sarah Aristidou (sopran), Marita Sølberg (sopran) czy Rolf Romei (tenor). Ponadto, w utworze tym pojawia się jeden z pierwszych instrumentów elektronicznych, fale Martenota.

Więcej informacji o koncercie, biletach oraz pozostałych wydarzeniach Festiwalu Katowice Kultura Natura można znaleźć na stronie www.nospr.org.pl

***

materiały prom.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak