X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

9. NDI Sopot Classic. Międzynarodowy Festiwal Muzyczny

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2019 14:30
W dniach 28 lipca- 4 sierpnia 2019  odbędzie się jeden z najważniejszych festiwali na mapie polskich wydarzeń muzycznych, który powstał z inicjatywy Wojciecha Rajskiego - dyrygenta, dyrektora artystycznego Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot i władz miasta Sopotu.
Plakat promujący festiwal
Plakat promujący festiwalFoto: mat. prasowe

Przez lata ewaluowała formuła Festiwalu, ale od początku swojego istnienia Festiwal oferuje widzom spotkania z artystami o międzynarodowej renomie i unikalne produkcje artystyczne. Wyjątkowość Sopot Classic polega m.in. na tym, że Festiwal samodzielnie produkuje większość festiwalowych wydarzeń-koncertów, a uzupełnieniem programu są występy zespołów gościnnych.

Tegoroczną edycję festiwalu zainauguruje Roberto Alagna- artysta występujący na najważniejszych scenach operowych i estradach koncertowych świata, należący do grona najwybitniejszych współczesnych tenorów . W swoim repertuarze posiada ponad sześćdziesiąt ról operowych. Jest jednym z niewielu artystów klasycznych, który sprzedaje nagrania w nakładach liczonych w setkach tysięcy egzemplarzy. Wkrótce Roberto Alagna po raz setny wystąpi w Royal Opera House. Soliście towarzyszyć będzie Polska Filharmonia Kameralna Sopot , koncert poprowadzi maestro Marcello Mottadelli.

Il pomo d'oro to jeden z najciekawszych na rynku muzycznym zespołów barokowych. Orkiestra regularnie występuje w prestiżowych salach koncertowych i na festiwalach w całej Europie i systematycznie dokonuje nagrań płytowych. Mimo krótkiego stażu zespół zdołał zjeździć już niemal całą Europę, dając liczne koncerty. Podczas sopockiego koncertu zaprezentują się w repertuarze haendlowskim. Z orkiestrą wystąpią solistki Inga Kalna (sopran) oraz Maite Beaumont (mezzosopran).

Włodek Pawlik, laureat nagrody Grammy zaprezentuje najnowszy projekt Pawlik/Moniuszko – Polish jazz. Album zainspirowany przez kompozycje Stanisława Moniuszki, twórcy polskiej opery narodowej. Usłyszymy najsłynniejsze arie i pieśni: m.in. Prząśniczkę, Ten zegar stary, Szumią jodły na szczycie..., w zupełnie nowej odsłonie i mistrzowskiej interpretacji. 

Jak co roku jeden z koncertów Międzynarodowego Festiwalu Sopot Classic poświęcony został twórczości polskich kompozytorów. W bieżącym roku odbył 5. Konkurs Kompozytorski im. Krzysztofa Pendereckiego. W czasie koncertu usłyszą państwo kompozycje Krzysztofa Pendereckiego, Pawła oraz laureata I nagrody Andrzeja Ojczenasz. Wystąpi Polska Filharmonia Kameralna Sopot pod dyrekcja maestro Rodrigo Tomillo.

Tradycją naszych koncertów festiwalowych są wieczory tematyczne, prezentujące kulturę danego kraju. Podczas Koncertu zabierzemy widzów nad piękny modry Dunaj, do światowej stolicy muzyki. Z Wiedniem związanych było więcej słynnych kompozytorów niż z jakimkolwiek innym miastem, a muzykę w Wiedniu "czuć" dosłownie w powietrzu: to kolebka walca i operetki. Na scenie pojawi się Polska Filharmonia Kameralna Sopot pod batutą Pawła Przytockiego oraz cenieni soliści: Adriana Ferfecka (sopran), Mariusz Godlewski (baryton), Joanna Maja Jasnowska (fortepian) oraz Simon Hoefele (trąbka).

Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Sopotu. Sponsorem tytularnym festiwalu jest Grupa NDI.

mat. prasowe/mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak